Zwycięstwo w konkursie powiatowym „Zdrowie w Bajce”

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych Powiatu Lgionowskiego. W kategorii klas I-III tegoroczni debiutanci – Szkoła Podstawowa w Nieporęcie – nie mieli sobie równych!

Dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt. „Bajka o rycerzu – Brudnym Janku”, które przygotowane zostało na podstawie wiersza pani Ewy Banachewicz, bibliotekarki szkolnej. Zarówno scenariusz jak i gra aktorska młodych artystów spodobały się jurorom, którzy przyznali zespołowi pierwsze miejsce.

Konkurs zorganizowały: Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie.
Jego celem było stworzenie najmłodszym mieszkańcom możliwości do zaprezentowania zdolności artystycznych, ale również wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Idea konkursu jest bardzo bliska uczniom nieporęckiej szkoły, jako że od kilku lat uczestniczy ona w programie Szkoła Promująca Zdrowie, a klasa III a wyróżnia się w tym zakresie wyjątkową aktywnością. Gratulujemy sukcesu!

Iwona Kopka


Zapraszamy do obejrzenia galerii
fotografie: Starostwo Powiatowe w Legionowie