„Bezsprzecznie Bezpiecznie” – poznaj zasady bezpieczeństwa nad wodą

Urząd Gminy Nieporęt we współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji w Warszawie wydał książkę „Bezsprzecznie Bezpiecznie w Gminie Nieporęt”. Jej lektura przestrzega przed ryzykownymi zachowaniami podczas wypoczynku nad wodą.

Publikacja w formie komiksu, w  przystępny i atrakcyjny sposób przedstawia zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą i udzielania pierwszej pomocy, przekazuje także podstawowe informacje z zakresu żeglarstwa. Jak bardzo istotne są to zagadnienia  pokazują doniesienia z ostatnich tygodni o tragicznych wypadkach, również nad Jeziorem Zegrzyńskim. Niestety, często podczas relaksu nad wodą brawura przeważa nad zdrowym rozsądkiem i jest przyczyną tragedii. Liczymy na to, że lektura „Bezsprzecznie Bezpiecznie” pomoże zrozumieć młodym czytelnikom, że podczas wypoczynku nad wodą należy zachować ostrożność.

Książka ta w czasie wakacji będzie rozdawana dzieciom i młodzieży na Dzikiej Plaży, w porcie w Nieporęcie, w Aquaparku Fala, w Gminnym Ośrodku Kultury podczas zajęć. Można ją także otrzymać w Urzędzie Gminy Nieporęt, w Dziale Promocji.