Budowa boiska sportowego w Izabelinie

Powstające boisko będzie miało wymiary 30 m x 40 m i pokryte będzie nawierzchnią z trawy syntetycznej. Wytyczone na nim zostaną boiska do minipiłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego, zamontowane zostanie niezbędne wyposażenie.

Przy boisku nie może zabraknąć bieżni, liczącej 60 metrów, o nawierzchni z poliuretanu i zakończonej skocznią do skoków w dal. Całość otaczać będzie specjalistyczne ogrodzenie (piłkochwyty), zamontowane zostanie oświetlenie terenu i monitoring.

Boisko stanowić będzie uzupełnienie bazy sportowej przy szkole. Razem z salą gimnastyczną zapewni uczniom odpowiednie warunki rozwoju fizycznego i możliwość pełnej realizacji zajęć sportowych. Z boiska będą też mogli korzystać mieszkańcy, po godzinach pracy szkoły, co z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem osób aktywnie spędzających czas wolny.

Wykonawcą prac jest firma Ziel-Bud z Warszawy, koszt prac wyniesie 679 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu.

Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie budowy boiska ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z działania Odnowa i rozwój wsi, w wysokości 441 tys. zł oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 115 tys. zł.