Już od 1 marca – obchód przedspisowy w naszej Gminie

Już od wtorku 1 marca 2011 r. do czwartku 17 marca br. rusza tzw. obchód przedspisowy

Oznacza to, że na terenie całej Gminy Nieporęt pojawią się rachmistrzowie zaopatrzeni w urządzenia mobilne (przypominające telefon komórkowy) nazywane hand-hald, którzy będą dokonywali weryfikacji wszystkich punktów adresowych, które funkcjonują w aktualnej bazie danych. Głównego Urzędu Statystycznego. Na tym etapie zadaniem rachmistrzów będzie sprawdzenie obiektów objętych spisem usunięcie nieistniejących oraz naniesienie nowo powstałych miejsc adresowych.

Każdy rachmistrz spisowy, a na terenie naszej gminy jest ich 6, podczas wykonywania swoich czynności będzie posługiwać się umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.

W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, co do tożsamości rachmistrza, proszę skontaktować się z pracownikami Gminnego Biura Spisowego w Nieporęcie, tel. (22) 767-04-25, (22) 767-04-22 , (22) 767-04-24 lub osobiście: Urząd Gminy Nieporęt Plac Wolności 1, pokój nr 3, 28 lub pokój nr 18.

Prosimy mieszkańców Gminy Nieporęt o życzliwy stosunek do rachmistrzów.