Uroczyste otwarcie aquaparku w Gminie Nieporęt

Od 16 czerwca 2009 roku, od momentu wmurowania kamienia węgielnego, obserwowaliśmy postępy na budowie aquaparku. Relacjonowaliśmy kolejne jej etapy, które przebiegały bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem. 7 marca 2012 roku nadszedł moment zaprezentowania, gotowego już na przyjęcie użytkowników, obiektu.
Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Maciej Mazur, dziękując serdecznie za przybycie na tak ważną dla społeczności gminy uroczystość. Przypomniał pokrótce najważniejsze fakty, związane z powstaniem aquaparku, jak choćby ten, że przy budowie wykorzystane zostały nowoczesne i ekologiczne technologie grzewcze. Na dachu budynku zamontowana jest instalacja solarna, w 50% spełniająca zapotrzebowanie na technologiczną wodę użytkową, co w znacznym stopniu zmniejszy koszty utrzymania. Inwestycja została także dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego w kwocie 1 mln zł.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, który m.in. podziękował radnym za konsekwentne podejmowanie decyzji, tworzących warunki do pomyślnej realizacji całego przedsięwzięcia.

W przecięciu wstęgi uczestniczyli: Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Hoser, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Zastępca Wójta Alicja Sokołowska.

Obiekt poświęcił i udzielił użytkownikom błogosławieństwa Arcybiskup Henryk Hoser, który przy okazji wspomniał, że sam niegdyś był zawodnikiem sekcji pływackiej klubu sportowego.
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik podkreślił znaczenie inwestycji dla Gminy Nieporęt – „…Budowa aquaparku w gminie jest najlepszym przykładem na to, ze dobrze przemyślany i sprawnie przygotowany projekt służy całemu lokalnemu społeczeństwu, a ponadto podnosi atrakcyjność turystyczną miejscowości.” Gratulowali również pięknego i funkcjonalnego aquaparku Senator RP Anna Aksamit, Poseł na Sejm Zenon Durka oraz Burmistrz Dobrego Miasta Stanisław Trzaskowski. Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jerzy Telak przekazał Wójtowi Maciejowi Mazurowi sprzęt dla ekipy ratowników, dbających o bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

Odczytane zostało również pismo Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, który wyraził uznanie za podjęcie wysiłku zapewnienia mieszkańcom doskonałych warunków do uprawiania sportów pływackich i aktywnego uczestniczenia w kulturze fizycznej i rekreacji.
Podczas uroczystości ogłoszony został także wynik konkursu na opracowanie nazwy oraz logo pływalni. Autorem nagrodzonej pracy został Arkadiusz Borowski z Warszawy i jego propozycja nazwy AQUAPARK FALA i towarzyszące jej logo. Pan Arkadiusz wspólnie z wójtem Mazurem dokonali odsłonięcia przyjętej nazwy i logo, które od tej pory identyfikują aquapark.

W części artystycznej wystąpił zespół wokalny TuBeUp. Dziewczęta wraz z towarzyszącym chórkiem zaprezentowały swoją piosenkę na Euro 2012. Niespodzianka był występ zespołu pływaczek synchronicznych – UKS Mazowia Synchro z Warszawy.

I nadszedł czas na zapoznanie się z całym obiektem, z wszystkimi jego atrakcjami i niespodziankami. Podświetlone niecki basenowe, jaccuzi, hydromasaż w części rekreacyjnej, wodne kołnierze, imponująca zjeżdżalnia ślimakowa i sucha sauna znalazły uznanie w oczach zwiedzających, którzy wyrażali podziw i gratulowali sukcesu.
Przypominamy – już 14 marca od godziny 15.00 AQUAPARK FALA zaprasza!

Na pierwszych 50 osób czeka miła niespodzianka.
Zachęcamy do uprawiania sportu, możliwości rekreacji, relaksu i odnowy biologicznej w centrum Gminy Nieporęt.


Zapraszamy do obejrzenia galerii