Urodziny Aquaparku Fala

14 marca 2017 r. mija dokładnie 5 lat od udostępnienia pływalni mieszkańcom Nieporętu, a także klientom z okolicznych miejscowości chcącym nas odwiedzić i skorzystać z naszych usług. Powstał nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do obsługi amatorów pływania zarówno rekreacyjnego, jak i wyczynowego. Przez 5 lat pływalnię odwiedziło ok 650.000 osób. Od samego początku, dzięki zaangażowaniu władz gminy, wdrożona została bezpłatna nauka pływania  dzieci z gminnych szkół podstawowych i gimnazjum. Przykładem popularności nauki pływania wśród uczniów nieporęckich szkół są sukcesy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fala”. Na otwartych Mistrzostwach Warszawy, które odbyły się w grudniu 2016 roku na pływalni Wodny Park Warszawianka, zdobyli aż 12 medali. W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 52 klubów sportowych z całej Polski. Najwięcej medali zdobyli uczniowie ze SP w Józefowie.  W ubiegłorocznych zawodach Powiatu Legionowskiego w Pływaniu po raz pierwszy uczniowie Gminy Nieporęt zdobyli pierwsze miejsce.

Niespełna dwa lata temu obchodziliśmy 25 lecie samorządu gminnego w Polsce. W ciągu tego okresu gmina Nieporęt dynamicznie rozwijała się, powstały nowe szkoły wraz z salami sportowymi i boiskami, bogata infrastruktura techniczna i rekreacyjna. Dopełnieniem tego katalogu osiągnięć było wybudowanie Aquaparku „Fala”. Decyzja o jego budowie nie była decyzją łatwą, gdyż potrzeb inwestycyjnych jest wiele. Pięć lat funkcjonowania Aquaparku „Fala” dowodzi, że warto wybiegać w przyszłość, że warto mieć marzenia, które stają się rzeczywistością.

Z  okazji jubileuszu pięciolecia działalności, 14 marca 2017 r.  Pływalnia Aquapark „Fala” organizuje „Urodziny Pływalni”. Tego dnia każdy będzie mógł skorzystać ze specjalnego „BILETU URODZINOWEGO” w cenie 5 zł za godzinę dla każdego uczestnika, niezależnie od wieku i strefy czasowej.