APS Energia w Stanisławowie Pierwszym

W Stanisławowie Pierwszym, w gminnej „strefie przemysłowej” stanęło nowoczesne centrum inżynieryjno-produkcyjne firmy APS Energia, uroczyście otwarte 15 czerwca.

APS Energia jest polską firmą, działającą na rynku od ponad 20 lat. Jest producentem niezawodnych systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Firma współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą i projektuje indywidualne rozwiązania o najwyższych parametrach dostępnych na rynku.

APS Energia posiada oddziały w 7 krajach, zatrudnia blisko 400 pracowników. W ubiegłym roku Spółka otrzymała wyróżnienie za patriotyzm gospodarczy w konkursie organizowanym przez redakcję Rzeczpospolitej i Fundację Patriotyzmu Gospodarczego.

W obiekcie powstało laboratorium badawczo-rozwojowe wyposażone w najnowsze technologie symulacyjne, projektowe i testowe, które umożliwi firmie udział w projektach naukowych i komercjalizację osiągnięć polskiej energoelektroniki na dużą skalę. Uruchomione zostaną również nowoczesne linie technologiczne do produkcji urządzeń zasilania awaryjnego m.in. dla energetyki atomowej, wojska oraz trakcji i transportu.

2_APS2_aps2APS003APS012