Bezpłatne znakowanie psów

Gmina Nieporęt kontynuuje program bezpłatnego elektronicznego znakowania psów, rozpoczęty w poprzednich latach. Zachęcamy właścicieli psów do skorzystania z programu – elektroniczny chip może zabezpieczyć psa przed bezdomnością/schroniskiem dla bezdomnych zwierząt!

Zabieg znakowania jest bardzo prosty – elektroniczny czip z zakodowanym numerem jest wprowadzany podskórnie na wysokości 1/3 dolnej części szyi, po lewej stronie  Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu psa. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga w przypadku zaginięcia zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędne aby móc podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest:
– wypełnienie wniosku o wykonanie zabiegu trwałego oznakowania psa,  w Urzędzie Gminy Nieporęt, Dział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, na parterze, tel.  (22) 767-04-10,
– okazanie dowodu tożsamości potwierdzającego zameldowanie w Gminie Nieporęt,

– okazanie książeczki zdrowia psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia,

– okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po spełnieniu tych warunków właściciel otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu trwałego oznakowania psa w Gabinecie Weterynaryjnym ALFAWET Michał Garwacki, przy ul. Jana Kazimierza 105 w Nieporęcie.

Po zaczipowaniu psa, właściciel otrzymuje potwierdzony przez lekarza dokument o wykonaniu elektronicznego oznakowania psa, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych.