GAZ SYSTEM S.A. z Akcją Lato w GOK Nieporęt

IMG_6847IMG_5345IMG_5629IMG_5793IMG_6451IMG_6160

Wakacje, na które tak bardzo wszyscy czekamy, dobiegają powoli końca. Przez cztery tygodnie dzieci mogły brać udział w projekcie „GAZ-SYSTEM S.A. z Akcją Lato w Nieporęcie”. Ten wspólnie spędzony czas pokazał, że GOK ma dużą grupę wielbicieli, którzy codziennie z niecierpliwością oczekiwali na kolejne nasze propozycje. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, żeby zajęcia były atrakcyjne, wszechstronne i urozmaicone.

Na pierwszych zajęciach uczestnicy spotkali się ze Strażą Gminą. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe i kolorowanie mandali.  Podczas następnych dni byliśmy aktywni ruchowo, artystycznie i poznawczo. Odwiedziliśmy bibliotekę, kino Praha i braliśmy udział w warsztatach o japońskiej technice teatru obrazkowego KAMISHIBAI. Dzięki uprzejmości Pracowni Nowoczesnej Edukacji dzieci wzięły udział w lekcji robotyki, a Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zegrzu Południowym przygotował warsztaty żeglarskie.

Drugi tydzień rozpoczął artystyczny Misz Masz – malowanie stopami i palcami, zabawy z chustą Klanza oraz projektowanie i wykonanie kostiumów z gazet. Przez cały następny dzień byliśmy Indianami. Wykonaliśmy tipi, pióropusze, mapy i zdobywaliśmy sprawności. Nie lada atrakcją był udział w eksperymentach i spotkanie ze zwierzętami. Spośród zajęć dla ciała należy wymienić wielkie pływanie w basenie, wizytę w Parku Linowym Radocha i spacer po Nieporęcie.

W trzecim tygodniu skoncentrowaliśmy się na działaniach w terenie. Byliśmy na wycieczce w Twierdzy Modlin, braliśmy udział w pikniku przygotowanym przez OSP w Wólce Radzymińskiej i 9 Brygadę Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego RSZ, stoczyliśmy pojedynki na kręgielni i zgłębialiśmy tajniki wędkarstwa pod opieką Koła PZW nr 30 w Białobrzegach. Wytchnieniem od tych aktywności było spotkanie przy planszówkach i ciepłej, samodzielnie upieczonej szarlotce.

Na zakończenie Akcji Lato była olimpiada „sPort Dzieciom”, która odbywała się na terenie Kompleksu Rekreacyjno Wypoczynkowego Nieporęt Pilawa – dziękujemy za gościnność. Pierwszego dnia swoje trasy udostępnił sportowcom Park Linowy „Radocha”. Środa zgodnie z planem miała być pod znakiem „wody”, ale za sprawą mało sprzyjającej pogody tylko po części wypełniły ją konkurencje wodne. Czwartkowa, bardziej sprzyjająca, aura umożliwiła przeprowadzenie wyścigów kajakowych, jak również konkurencji na deskach windsurfingowych. W piątek przed uroczystym wręczeniem laureatom olimpiady pucharów, medali, dyplomów oraz nagród odbyło się spotkanie z policją. Przy organizacji olimpiady wsparli nas: Park Linowy Radocha, Między Żaglami i LSURF a także Krzysztof Kostro, który przygotował poczęstunek dla wszystkich olimpijczyków.

Za kolejne wspólne wakacje dziękujemy wszystkim dzieciom i naszemu sponsorowi głównemu Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.