Gimnazjum z nowymi boiskami do piłki siatkowej plażowej

Przy Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym oddana została do użytkowania gminna inwestycja sportowa – boiska do piłki siatkowej plażowej. Gimnazjum jest pierwszą placówką oświatową na terenie powiatu legionowskiego, oferującą uczniom możliwość uprawiania tego sportu.

Trzy boiska wytyczone zostały na powierzchni 20 m x 36 m, wysypano je piaskiem płukanym. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Starosta Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel oraz Ks. Tomasz Osiadacz proboszcz parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym, który poświęcił boiska.

Dzięki nim możliwe będzie rozszerzenie oferty zajęć treningowych naszych siatkarek i siatkarzy, którzy już teraz uzyskują doskonałe wyniki w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich. Obecnie treningi piłki siatkowej plażowej będą możliwe o każdej porze, jeśli tylko pozwoli na nie pogoda. Co szczególnie ważne dla mieszkańców, boiska są ogólnodostępne, ćwiczyć więc mogą wszyscy chętni, po ustaleniu terminu skorzystania z nich. Przy Gimnazjum rozrasta się gminne centrum sportowe, z boiskiem do piłki nożnej, do koszykówki, aquaparkiem i nowymi boiskami do piłki plażowej.

Otwarciu boisk towarzyszył Festiwal Piłki Siatkowej w Gminie Nieporęt, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Dębina”. Rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dziewcząt Młodziczka, Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt „Trójki”, I Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Chłopców zawodników UKS „Dębina” oraz I Ogólnopolski  Turniej Piłki Plażowej Siatkowej Dziewcząt.

Jednocześnie Rada Rodziców wspólnie z gronem pedagogicznym przygotowała festyn „Gimnazjaliści-Dzieciom” z występami wokalno-instrumentalnymi oraz tanecznymi, licznymi konkursami i atrakcjami dla dzieci, pokazami sprzętu strażackiego oraz WOPR.  Towarzyszył im  rozegrany na boisku szkolnym turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów.

Strategicznym sponsorem festiwalu był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju za co bardzo serdecznie dziękujemy.