Sołeckie święto i Dzień Dziecka

Niedzielne U-rodziny Sołtysa w Józefowie, które stały się też gminnym Dniem Dziecka, miały oprawę, gwarantującą sukces uroczystości – bogaty program estradowy, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych oraz piękną pogodę.

Od wczesnych godzin porannych na boisku Orlik rozgrywany był Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Nieporęt, w którym rywalizowało sześć „szóstek”. Triumfatorem rozgrywek został zespół Izabelin, drugie miejsce zajęła Grabina, a trzecie Izabelin Skład.

Popołudniowy program wypełniony był atrakcjami dla dzieci, przygotowanymi z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.  Rozpoczęły go konkursy i zabawy z animatorami oraz spotkanie z małym lwem, przeżywającym dramatyczne przygody w dżungli. Również poza sceną wiele się działo, były: dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne,  bungee, tor przeszkód, karuzela, malowanie twarzy, samochodziki, klaun z balonami, a wszystko to nieodpłatnie, aby  dzieciom sprawić jak najwięcej radości. Dostarczyli jej także strażacy, którzy rozwinęli węże strażackie i odkręcili kurki z wodą, umożliwiając dzieciom polewanie się nawzajem, a przyjemność była tym większa, że słońce mocno grzało. Było muzycznie i tanecznie, wystąpił zespół Młodzież 50+,  laureaci szkolnego konkursu piosenki, zespół dziecięcy z Filii GOK w Beniaminowie, energetyczne Józefinki z Michałem Osmyckim oraz zespół Styl. Wiele się działo w gminnym namiocie promocyjnym, gdzie działał kącik plastyczny, długa kolejka ustawiła się do gry zręcznościowej, zainteresowaniem cieszyły się też foldery, mapy i materiały informacyjne.

Gośćmi uroczystości byli sołtysi z partnerskiego Dobrego Miasta, którzy tego dnia odwiedzili gminę Nieporęt. Razem z sołtysami naszej gminy wzięli udział w Samorządowym Bloku Konkursowym, wygrywając dwie z trzech konkurencji – bieg z przeszkodami w strażackich butach (bardzo dużych!) oraz żonglowanie kapustą na płachcie materiału.

Wójt Maciej Mazur powitał także na scenie starostę Roberta Wróbla, radnych powiatowych Agnieszkę Powałę i Wiesława Smoczyńskiego, radnych i sołtysów gminy Nieporęt. Szczególne brawa otrzymali sołtysi Stanisław Rębelski z Józefowa i Ryszard Zając z Michałowa-Grabiny, którzy zaangażowani byli w organizację święta.

W licznych punktach gastronomicznych można było ugasić głód i pragnienie, tradycyjnie też Rancho Bena zafundowało uczestnikom placki ziemniaczane, a sołtysi zaprosili do swojego stoiska na degustację ciast. Była też doskonała grochówka, którą dostarczył Janusz Rembelski. Serdeczne podziękowania należą się też Państwu Michalskim, którzy użyczyli teren pod organizację festynu. Nad przebiegiem festynu czuwała silna grupa z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie, której dziękujemy za kolejną udaną uroczystość!

Serdecznie dziękujemy sponsorom: firmie Grodno S.A. oraz Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju”