stulecie Marianny Wróbel

Sto lat Pani Marianny Wróbel

W niedzielę w kościele w Nieporęcie odbyła się uroczysta msza święta w intencji mieszkanki Nieporętu, Pani Marianny Wróbel, obchodzącej piękny jubileusz stulecia urodzin.

Pani Marianna Wróbel urodziła się 18 września 1916 roku w Nieporęcie, a Jej przyjście na świat odnotował w parafialnej księdze urodzeń ówczesny proboszcz, ksiądz Władysław Ślepowroński. Życie Pani Marianny to cały wiek polskiej historii, z jej najbardziej dramatycznymi wydarzeniami. To był czas niezwykle trudnych doświadczeń, ale i radości, które dane Jej było przeżywać. Pani Marianna zachowała ujmujący sposób bycia, a na jej twarzy stale gości piękny uśmiech. Jest bardzo serdeczna, nawet w stosunku do nowo poznanych osób. Zachwyca też zadbanym wyglądem i starannie dobraną garderobą. Mimo sędziwego wieku mieszka sama i samodzielnie dba o dom i ogród.
Mszę świętą z okazji urodzin Pani Marianny koncelebrowali księża proboszczowie Władysław Trojanowski i Jerzy Sieńkowski, a uczestniczyli w niej członkowie rodziny, reprezentujący różne pokolenia, przyjaciele i zaproszeni goście, m.in. starosta Robert Wróbel i wójt Maciej Mazur, którzy złożyli Jubilatce serdeczne życzenia i gratulacje. Koło Powiatowe Związku Kombatantów RP i BWP w Legionowie uhonorowało Jubilatkę Medalem za Zasługi dla Związku Kombatantów RP. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór „Echo Nieporętu”.
Pani Mariannie składamy serdecznie gratulacje i wyrazy uznania dla przeżytych lat oraz życzenia wszelkiej pomyślności i pogody ducha na kolejne lata.
Niech każdy dzień wnosi w Pani życie wiele ciepła i miłości i niech życie upływa Pani w spokoju i zdrowiu.

 

DSC_4308

DSC_4248 DSC_4303

DSC_4340