Święto Gminy Nieporęt

Sportowym akcentem rozpoczęły się obchody Święta Gminy Nieporęt. Poranne zawody wędkarskie oraz turniej piłki plażowej to był dopiero początek wielu atrakcji, które wypełniły piękny świąteczny dzień.

Organizatorzy tegorocznego święta zaproponowali całym rodzinom aktywne spędzenie czasu. Dzień rozpoczęły tradycyjne zawody wędkarskie, a chwilę później na nowo otwartych boiskach do piłki siatkowej plażowej przy Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym uczniowie szkół podstawowych i ich starsi koledzy brali udział w turniejach piłki siatkowej.

Od godziny 13 w Porcie w Nieporęcie czekało na młodszych i starszych wiele atrakcji, co najważniejsze – bezpłatnych, aby wszystkim zapewnić dobrą zabawę. Były gry i zabawy  sportowe, fitness z instruktorem, miasteczko rowerowe, pokazy walk rycerskich i dawnego rzemiosła, akrobacje rowerowe, bieg patrolowy z harcerzami i zagadki logiczne w wiosce matematycznej. Niesłabnącym powodzeniem przez cały dzień cieszyło się wesołe miasteczko z karuzelami, dmuchańcami, bangee, kulami wodnymi, trampoliną i torem przeszkód. W namiocie promocyjnym 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ w Białobrzegach żołnierze proponowali poligonowe ćwiczenia: wykrywanie min, posługiwanie się bronią i sprzętem łączności, udzielanie pierwszej pomocy. W stoisku gminnym przez cały dzień trwał konkurs ekologiczny oraz wiedzy o gminie Nieporęt, rozwiązywano krzyżówki, malowano i rysowano, a do wygrania były atrakcyjne nagrody, m.in. rejs Tramwajem Wodnym Laguna. Wspaniały poczęstunek przygotowali sołtysi gminy Nieporęt, którzy zaprosili wszystkich do degustacji własnych wyrobów. I wędliny i ciasta smakowały doskonale, było w czym wybierać, szkoda było opuszczać to miłe miejsce. Swoje stoiska przygotowały również szkoły gminne z Józefowa, Izabelina, Nieporętu oraz  wolontariusze z Gimnazjum, proponując ciekawe formy spędzenia czasu; pokaz umiejętności akrobatycznych  dali najmłodsi wychowankowie klubu sportowego UNICUS, a w Parku Linowym Radocha dzieci przeżywały przygody z liną na wysokości. Znani i lubiani strażacy z jednostek OSP z Nieporętu, Kątów Węgierskich oraz Wólki Radzymińskiej zademonstrowali akcję ratowniczą z gaszeniem groźnego pożary i udzielaniem pomocy poszkodowanemu. Równie wiele działo się na scenie. Podczas części oficjalnej wójt Maciej Mazur powitał gości święta, a wśród nich delegację z partnerskiego Miasta Strážske ze Słowacji. Na scenie wręczono nagrody zwycięzcom sportowych zmagań i wcześniejszych konkursów oraz przywitano uczestników rajdu rowerowego Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. Talent i umiejętności zaprezentowały grupy wokalne i taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie i filii, m.in.: Echo Nieporętu, Młodzież 50+, Teatr Obrzędowy, Piena Voce, Strefa Szefa, Śpiewające Brzdące oraz goście ze szkoły Benefit. Wieczorem zagrały zespoły Joker, Hoyraky oraz Diadem, a dzień zakończył wspaniały pokaz ogni sztucznych.

Organizatorzy dziękują sponsorom święta, firmom: GAZ System S.A., KK POL, BERICAP oraz Powiatowi Legionowskiemu.