Antek Zalewski znów na podium

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej DOSiR Praga Południe. Zawody miały charakter otwarty, co oznacza, że mogli w nich również brać udział zawodnicy z klubów spoza Warszawy. W kategorii wagowej Antka, tj. do 50 kg wystartowało 14 zawodników, w tym najlepsi z województwa, co dodatkowo podkreśla sukces, jaki odniósł podopieczny trenera Jacka Kuźmińskiego.

Antek stoczył cztery pojedynki, z czego trzy wygrał przed czasem przez tzw. IPPON w bardzo ładnym stylu pokonując przeciwników, stosując rzuty i trzymania (unieruchomienie przeciwnika w pozycji leżenia na plecach). Jeden pojedynek przegrał ze starszym i jak na razie bardziej doświadczonym reprezentantem warszawskiego klubu UKJ Białołęka, Sebastianem Ołdakiem.

Warto dodać, że Antek trenuje już 5 lat. Ciężko pracuje na swoje sukcesy. W tym roku wszedł do zawodów rankingowych, przez co jego osiągnięcia są o wiele ważniejsze, niż wcześniej w kategorii tzw. Funny judo. Już w marcu zajął 3 miejsce w XXIII Mistrzostwach UKS i PKS rozgrywanych na matach Warszawskiego Klubu Gwardia.
Wielkie gratulacje dla zawodnika, któremu życzymy zapału w kontynuowaniu kariery sportowej.

Źródło: http://www.judo-legionowo.pl/