Bieg Niepodległości z udziałem uczennicy Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym

Chętnych do wzięcia udziału w tym fantastycznym sportowym przedsięwzięciu było tak wielu, że organizator został zmuszony do zamknięcia listy uczestników już w drugiej dobie od jej uruchomienia. Jest to najlepszy dowód na to, iż rzesza biegaczy stale rośnie.
Dystans 10 km pokonało ponad 8500 osób. Śmiało można powiedzieć, że tym razem udział w biegu wzięli najszybsi i najlepiej zorganizowani biegowi zapaleńcy.

Wśród nich, jako jedna z nielicznych reprezentantek naszej gminy, znalazła się uczennica klasy IID (sportowej) Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym, Nicoletta Marra. Młoda sportsmenka pokonała ten dystans w doskonałym czasie 58 min. i 12 sek., poprawiając swój poprzedni czas na identycznym dystansie z tegorocznego RUN Warszaw o prawie 2 minuty.

„Jestem bardzo szczęśliwa, to wspaniałe przeżycie biec ulicami Warszawy w taki świąteczny dzień” – powiedziała Nicoletta po biegu. „Niesamowita, biało-czerwona wstęga ludzka na długo pozostanie w mojej pamięci”.