Gmina Nieporęt na Targach „WIATR i WODA”

To największa impreza wystawiennicza tego typu w Polsce. W tym roku wzięła w niej udział rekordowa liczba 453 wystawców z 13 krajów, odwiedziło ją ponad 40 tys. miłośników sportów wodnych. A mieli co podziwiać – największą jak dotąd prezentację oferty polskich firm z branży przemysłu jachtowego.

Zaawansowane technologicznie jednostki, zdobywające światowe rynki, budziły zainteresowanie i podziw zwiedzających. Targi są także wielkim żeglarskim świętem, miejscem spotkań, wymiany opinii i doświadczeń amatorów sportów wodnych, ważnym wydarzeniem z udziałem sportowych gwiazd. W centrum zainteresowania znajdują się również różne formy turystyki i krajoznawstwa, prezentowane przez stoiska organizacji turystycznych, biur podróży i producentów sprzętu sportowego.

Region Jeziora Zegrzyńskiego, największego akwenu na Mazowszu, reprezentowało stoisko Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego, do którego należy gmina Nieporęt oraz sześć gmin, leżących w sąsiedztwie jeziora – Serock, Jabłonna, Wieliszew, Legionowo, Radzymin i Dąbrówka. Na wspólnym stoisku wyeksponowane były materiały informacyjne i promocyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Wiele osób zadawało pytania o ofertę turystyczną gminy Nieporęt, o zmiany zachodzące na terenie portów, bazę wypoczynkową i trasy rowerowe. Nasza gmina postrzegana jest jako atrakcyjny turystycznie teren, znany amatorom sportów wodnych oraz turystyki pieszej i rowerowej.