Gratulujemy Załodze z Nieporętu!!!

Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych to specjalna, prestiżowa impreza organizowana tylko raz w roku. Jezioro Niegocin i aura pierwszego dnia nie rozpieszczały zawodników i jachtów. Przy sile wiatru dochodzącej do 6 w skali Beuforta rozegrano tylko dwa wyścigi. Załoga z Nieporętu złamała ster i po prowizorycznej naprawie zajęła dwukrotnie czwarte miejsce. Inne jachty miały niewiele więcej szczęścia. Skończyło się dwoma złamanymi masztami, jednym dziurawym jachtem, kilkoma wywrotkami innych załóg oraz jednym zatopionym jachtem klasy Micro. Następnego dnia wiatr trochę osłabł. Rozegrano cztery wyścigi, jednak jacht 4innovation nadal był poza podium. Różnica do prowadzących jednak już znacznie zmalała. Załoga z Nieporętu wykorzystała okazję, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w dwóch wyścigach rozegranych ostatniego dnia regat. Wystarczyło! Pomimo uszkodzonego do końca regat steru zdobyła II Wicemistrzostwo w Mistrzostwach Polski Jachtów Kabinowych w klasie Żagle500.

We wrześniu odbędą się również regaty na Zalewie Zegrzyńskim, w których załoga Artur i Andrzej Małek z Nieporętu będzie brała udział:
01-02.08 MISTRZOSTWA WARSZAWY Zalew Zegrzyński
29–30 Grand Prix ŻAGLE 500 Zegrze WAT 1

Prosimy o kibicowanie i trzymanie kciuków. Załoga walczy o podium w całym cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zajmując obecnie trzecie miejsce.

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką regat klasowych oraz chcące wziąć udział w podobnych rozgrywkach, jeszcze w tym lub następnym sezonie, mogą kontaktować się z Arturem Małek tel. 602633607 lub na adres e-mail: amalek@4innovation.eu.