Kąpiel, nie tylko słoneczna

Od rana na plaży jest już ruch. Z kolejnych podjeżdżających autobusów i samochodów, wysypują się plażowicze. Warto przyjechać wcześniej, żeby zająć zacienione miejsce pod jednym z wielu rosnących tu drzew. Spragnieni słonecznych kąpieli rozkładają koce na piasku, blisko wody. Pod niebieskimi parasolami znajduje się stanowisko ratowników Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy codziennie od godziny 10.00 do 18.00 strzegą kąpieliska i bezpieczeństwa osób z niego korzystających. Teren jest dobrze oznakowany. Czerwona lina torowa wyznacza obszar dla nieumiejących pływać, żółta – miejsce dla pływaków. Zewnętrzna żółta lina wyznacza strefę bezpieczeństwa, w obrębie której obowiązuje zakaz wpływania np. skuterów, motorówek.

Poza obszarem kąpieliska stoją znaki informujące, że w tym miejscu plaża jest niestrzeżona. Kapać można się bez obawy również dlatego, że woda jest na bieżąco monitorowana pod względem czystości. Dużym powodzeniem cieszą się też urządzenia sportowe – siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci i dwa boiska do piłki siatkowej plażowej. Długi spacer plażowymi alejkami proponujemy zakończyć na molo, z widokiem na panoramę Jeziora Zegrzyńskiego.

Na molo jest znak zakazujący skoków do wody. Należy traktować go poważnie, bo Straż Gminna wspólnie z ratownikami WOPR i Policją pilnują, by był przestrzegany. Odpocząć można przy grillu, w miejscu wyznaczonym i oznakowanym. Pamiętać jednak należy, że na terenie Dzikiej Plaży obowiązuje zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu, a także wprowadzania zwierząt.