Kolejny sukces judoczki z Białobrzegów

Po kwietniowych sukcesach – trzecim miejscu w VIII Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo w Suchym Lesie koło Poznania (02/03.04.2011), w którym startowało 826 zawodników z 87 klubów z całej Polski i zagranicy: Niemiec i Białorusi oraz pierwszym miejscu w Międzynarodowych Mistrzostwach Ziemi Krakowskiej Dzieci i Młodzików w Judo (09.04.2011) mieszkanka Białobrzegów Joanna Janeczko sięgnęła po kolejne trofea.

W dniu 28 maja 2011 w Łodzi odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek – Turniej Judo z okazji „Dnia Dziecka”. Turniej ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Startowało ponad 360 uczestników w jednej grupie wiekowej U15 z siedmiu krajów: Anglii, Czech, Słowacji, Rosji, Estonii, Litwy i Polski, co jest rekordem w naszym kraju, zważywszy, że trenerzy wysyłali swoich najmocniejszych zawodników. Dzięki temu turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Jedną z medalistek tego turnieju była Joasia startująca w kat. – do 36 kg.– uczennica Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, trenująca pod okiem trenera Przemysława Źródło, która stoczyła cztery zacięte walki i uległa dopiero w finale zawodniczce z Anglii zajmując ostatecznie drugie miejsce. Dzięki temu sukcesowi oraz po zajęciu trzeciego miejsca w Międzynarodowym Turnieju Ziemi Wielkopolskiej Asia prowadzi w Ogólnopolskim Rankingu Judo młodziczek i młodzików U15 http://judoinfo.pl/ranking-u15.

Gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów na matach Polski i Europy.

Joanna Janeczko sięgnęła po kolejne trofea
Joanna Janeczko sięgnęła po kolejne trofea