Mieszkaniec Wólki Radzymińskiej mistrzem Europy!

Mistrzostwa odbywały się w estońskim mieście Tartu. Alan Banaszek, z klubu BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, w wyścigu ze startu wspólnego pokonał na finiszu trasy liczącej 124 kilometry Belga Stana Dewulfa i Holendra Denisa vad der Horsta. – Jechałem z przekonaniem, ze mogę odnieść sukces. Pomagali mi zawodnicy z naszego zespołu. W końcówce postanowiłem zaatakować pierwszy i udało się. Moment, gdy usłyszałem Mazurek Dąbrowskiego był niesamowity – powiedział Alan podczas wizyty w urzędzie gminy. Na spotkaniu z wójtem Mazurem zademonstrował koszulkę mistrza i złoty medal.

To pierwszy tak duży sukces w karierze Alana, który jest członkiem znanej z kolarskich osiągnięć rodziny Banaszków. Sukcesy odnosił jego tata – Bogda, stryj – Darek, ścigają się też z sukcesami jego dwaj bracia stryjeczni – Adrian i Norbert. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Wólce Radzymińskiej i Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, a obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy
Teraz Alan i jego koledzy z reprezentacji szykują się do startu w mistrzostwach świata, który odbędzie się w Richmond w USA, 26 września.

Życzymy następnego sukcesu!