Mikołajowe zawody sportowe

Organizatorem mikołajkowego szaleństwa był Uczniowski Klub Sportowy „Pilawa”, który na zlecenie Urzędu Gminy Nieporęt, ze środków finansowych uzyskanej w 2014 r. dotacji, zorganizował i przeprowadził zawody.

Już od rana trwały niecierpliwe przygotowania do przyjęcia gości i dzieci wraz z ich przemiłymi nauczycielkami. Uroczystego otwarcia imprezy oraz powitania wszystkich uczestników dokonała dyrektor SP w Nieporęcie Pani Edyta Kuś. A potem się zaczęło…

Konkurencja goniła konkurencję, doping wzrastał z minuty na minutę, a humory dopisywały wszystkim. W wywiadach udzielanych na żywo specjalnemu wysłannikowi Świętego Mikołaja, Panu Tomaszowi Zalewskiemu, zawodnicy oraz ich opiekunowie potwierdzali zadowolenie i dobrą zabawę.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy to sportowcy mieli pokonać długi, śnieżny tunel , a potem potoczyć wielkie kule. Pomysłodawczynią wszystkich konkurencji była Pani Agata Krasowska, która jak powiedziała w wywiadzie, uwielbia organizować takie zawody.

Na prośbę Mikołaja, z którym telefonicznie połączyli się organizatorzy, wszystkie drużyny stanęły na najwyższym podium, zajmując pierwsze miejsce. Za udział i ogromne zaangażowanie zawodnicy otrzymali złote medale i prezenty świąteczne dla szkół. Trudno było się rozstać, ale czas szybko mija. Do zobaczenia , miejmy nadzieję, za rok!

Organizator UKS Pilawa serdecznie dziękuje Dyrektorom szkół za umożliwienie dzieciom udziału w zawodach oraz uczennicom klasy szóstej sportowej – mikołajkom, które asystowały przy konkurencjach i opiekowały się młodszymi kolegami.