Nagrody za osiągnięcia sportowe

W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej startują prawie wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu legionowskiego. Gminę Nieporęt reprezentują sportowcy z gimnazjum i szkół podstawowych. Rywalizują z innymi drużynami powiatu w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Igrzyska organizowane są nieprzerwanie już od 2000 roku, a pierwsze uroczyste podsumowanie Igrzysk odbyło się w 2007 roku.

Podczas ostatniego podsumowania nagrody wręczyli starosta Jan Grabiec, wicestarosta Robert Wróbel oraz Przewodniczącym Rady Szymon Rosiak. W ogólnej klasyfikacji i podsumowaniu punktów ze wszystkich dyscyplin wyróżnionych zostało pierwsze sześć szkół. Gimnazjum ze Stanisławowa Pierwszego już po raz czwarty zajęło pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Pamiątkową szklaną statuetkę odebrała z rąk starosty dyrektor gimnazjum Barbara Skrzypkiewicz.
W podsumowaniu szkół podstawowych znalazła się natomiast Szkoła Podstawowa w Białobrzegach, której zawodnicy zajęli piąte miejsce.

Dodatkowo, bonami na zakup odzieży sportowej, wyróżnieni zostali trenerzy: Roman Madej, Ryszard Pilecki, Przemysław Źródło oraz Tomasz Ratajczak
Realizacja kilkudziesięciu imprez sportowych, a także wysokie wyniki naszych zawodników nie byłyby możliwe bez pracy i zaangażowania wyróżnionych nauczycieli, którym składamy serdeczne podziękowania.

Starosta Legionowski przyznał również nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia sportowe. Otrzymał ją doskonale znany nieporęcki żeglarz Michał Skrzypkiewicz, który w tym roku zdobył I miejsce w XVIII Żeglarskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich oraz Mistrzostwo Europy L’equipe Getxo 2011 w Bilbao w Hiszpanii.
Naszym trenerom i zawodnikom gratulujemy i życzymy podobnych osiągnięć w przyszłym 2012 roku.