Olimpiada S-Port dzieciom

Tradycyjnie zawody odbyły się w nieporęckim Porcie Jachtowym, co między innymi było gwarantem udanego przedsięwzięcia. Współorganizatorami tegorocznej olimpiady pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nieporęt Pana Sławomira Macieja Mazura byli Port Jachtowy Nieporęt oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie.

Frekwencję możemy uznać za co najmniej zadowalającą na co dowodem może być zawsze pełny autokar dowożący dzieci na zawody. Dzięki dobrej pogodzie (zapewnionej przez organizatorów) uczestnicy mogli skupić się tylko na rywalizacji sportowej, a niektóre wyniki, zwłaszcza te w konkurencjach wodnych, były okupione wręcz tytanicznym wysiłkiem. Mimo że tegoroczni olimpijczycy z Londynu osiągnęli nieco lepsze czasy, młodzieży z gminy Nieporęt należą się wielkie brawa. Nasi lokalni zawodnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-6 oraz uczniowie gimnazjum i szkół średnich. Poza wodnymi zmaganiami uczestnicy mogli zmierzyć się także w następujących konkurencjach: rzut do celu, siatkówka, skok w dal, wiatrówka, golf, tor przeszkód, koszykówka czy park linowy. Ostatnia zasługuje na specjalne wyróżnienie, ponieważ dzięki parkowi linowemu „Radocha” wielu podopiecznych mogło po raz pierwszy zakosztować iście wspinaczkowych emocji. W każdej z kategorii wiekowych wyłoniono systemem olimpijskim trzy miejsca na podium:

W kategorii klasy 0-3, rywalizacja dziewcząt:
1 miejsce Paulina Aniołkowska
2 miejsce Maja Janeczko
3 miejsce Monika Burza

W kategorii klasy 0-3, rywalizacja chłopców:
1 miejsce Adam Jarzębski
2 miejsce Sebastian Górtatowski
3 miejsce Patryk Suska

W kategorii klasy IV-VI, rywalizacja dziewcząt:
1 miejsce Weronika Szraga
2 miejsce Wiktoria Lewandowska
3 miejsce Zuzanna Masłowska

W kategorii klasy IV-VI, rywalizacja chłopców:
1 miejsce Piotr Burza
2 miejsce Adam Podstawka
3 miejsce Dominik Burza

W kategorii gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, rywalizacja dziewcząt:
1 miejsce Paulina Kowalska
2 miejsce Joanna Powała
3 miejsce Katarzyna Szraga

W kategorii gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, rywalizacja chłopców:
1 miejsce Krystian Granos
2 miejsce Kamil Kaczorowski
3 miejsce Krystian Podstawka

Na nieporęckiej olimpiadzie nie ma przegranych, są tylko różnice w punktacji. Każdy z młodych sportowców wykazał się dużym zaangażowaniem „podpisując” się pod hasłem ”Zdrowo i Sportowo”, za co wszystkim dziękujemy. Podziękowania należą się również sponsorom: Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Parkowi Linowemu „Radocha”, LSURF oraz Krzysztofowi Kostro – Tawerna Portowa, bez których nie udało by się zorganizować tak istotnego dla dzieci i młodzieży przedsięwzięcia. Za rok kolejna olimpiada, już dziś zapraszamy do wzięcia udziału.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.