Orlik przygotowany do sezonu

W ostatnią środę (18.04) zamiast zawodników na murawę boiska wkroczyła firma Aries Power Equipment Sp. z o.o., która wykonała wszystkie niezbędne czynności jakie wymagane są przy prawidłowej renowacji i konserwacji nawierzchni boisk sztucznych.

Prace zostały wykonane przy pomocy zestawu Honda F720, który jest przeznaczony od obsługi boisk i stadionów z nawierzchnią syntetyczną i jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Ze względu na swoje rozmiary i wagę, jest to najczęściej stosowany zestaw na boiskach typu Orlik 2012.

Pierwszym zabieg jaki został wykonany, to zamiatanie boiska przy pomocy zamiatarki wyposażonej w zestaw szczotek, dzięki którym można efektywnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia stałem jakie mogą się znaleźć na płycie boiska m.in. liście, igły sosnowe, kamienie. Kolejnym etapem prac było wydobycie i rozbrylenie wypełnienia granulatowego oraz wyprostowanie i oczyszczenie włókien syntetycznych przy pomocy równiarki rotacyjnej, a następnie brony aktywnej. Ma to zapewnić odpowiednią sprężystość nawierzchni jak również odpowiednie odprowadzenie wody z płyty boiska.

Końcowym etapem było szczotkowanie twarde nawierzchni za pomocą zespołu samopoziomujących się szczotek, dzięki którym zostały zebrane zanieczyszczenia wydobyte podczas bronowania, a granulat został równomiernie rozprowadzony.

Dzięki tym wszystkim zabiegom poprawione zostało bezpieczeństwo i komfort użytkowania Orlika. Boisko jest przygotowane do sezonu!