Płyń, jedź, biegnij i pokonaj swoje słabości – kolejne zawody Volvo Triathlon Series

Dla wielu osób Nieporęt to przede wszystkim Jezioro Zegrzyńskie, gdzie codziennie zjeżdżają się amatorzy sportów wodnych. Jest on również dobrze znany miłośnikom twórczości literackiej Arkadiusza Niemirskiego, który w kultowej serii wydał powieść pod tytułem „Pan Samochodzik
i kradzież w Nieporęcie”. Może to kogoś zdziwić, ale wszystkie te elementy łączy Volvo. Szwedzka marka motoryzacyjna drugi sezon z rzędu sponsoruje cykl zawodów Volvo Triathlon Series.

Już 13 lipca odbędzie się kolejna impreza tej edycji. Areną zmagań stanie się właśnie Nieporęt, gdzie zawodnicy z całej Polski znów będą mieli okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami w tej wymagającej dyscyplinie. Swój udział potwierdził m.in. Tomasz Karolak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, a jednocześnie pasjonat triathlonu i członek teamu biegiemNApomoc.pl, wspierającego osoby z autyzmem. Impreza w Nieporęcie to już drugie wydarzenie tegorocznego cyklu, poprzednie zawody w Brodnicy, inaugurujące Volvo Triathlon Series 2014, zgromadziły na starcie ponad 600 zawodników.

Volvo Triathlon Series to imprezy przeznaczone zarówno dla tych, którzy mają już za sobą wiele kilometrów triathlonowych zmagań, jak i dla zawodników, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. Formuła wydarzenia przewiduje trzy różne dystanse – 1/2, 1/4, lub 1/8 kultowego dystansu Ironman, które odpowiadają różnemu stopniowi zaawansowania uczestników .

Dodatkową atrakcją jest nagroda, która czeka na jednego z triathlończyków – Volvo V40. Aby wygrać ten wysokiej klasy samochód wystarczy ukończyć przynajmniej jedną imprezę cyklu, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wziąć udział w gali finałowej, która odbędzie się w salonie Volvo Wadowscy w Krakowie.

Transmisję na żywo z zawodów w Nieporęcie można znaleźć pod adresem: www.triathlonpl.com

źródło: Volvo Triathlon Series