Pływaj jak Kapitan Wyderka!!! Zdobądź kartę pływacką

Człowiek prawie w 70 % składa się z wody dlatego naturalnym wydaje się, że każdy z nas powinien umieć pływać. Przed narodzinami pławimy się w wodzie. Nowonarodzone dzieci instynktownie wstrzymują oddech przy zanurzeniu głowy. A my? Co roku spędzamy wakacje nad wodą. I w większości tylko wtedy mamy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pływackich. A nie są one zbyt duże. Corocznie w trakcie letnich miesięcy tonie wciąż zbyt wiele osób. Dlatego właśnie powinniśmy sprawdzać swoje umiejętności pływackie od najmłodszych lat. Pierwszym krokiem do tego jest zdobycie KARTY PŁYWACKIEJ.

Kartę pływacką można zdobyć na każdym basenie czy kąpielisku u ratowników WOPR. To naprawdę nie jest trudne: przepływasz 200 metrów w tym 50 na plecach, skaczesz do wody w ulubiony sposób i jeszcze tylko 5 metrów pod wodą (na basenie) i już koniec. Na wodach płynących odległości są zwiększone o 100%.

Nad Jeziorem Zegrzyńskim pomogą Ci w tym legionowscy ratownicy na plażach lub na basenie w Stanisławowie Pierwszym.

Każdy kto zdecyduje się na pływacki egzamin w te wakacje właśnie nad Jeziorem Zegrzyńskim, dostanie od ratownika upominek Kapitana Wyderki.