Pływalnia – kolejny etap inwestycji

Pływalnia wyposażona będzie w trzy niecki. Największa jest niecka basenu pływackiego, o rozmiarach 25 m x 12,5 m i głębokości od 1,35 do 1,8 m. Druga niecka, rekreacyjna, do której prowadzić będzie zjeżdżalnia, ma wymiary 15 m x 5,7 m i głębokość 1,1 m. Obie wykonane są ze stali nierdzewnej, wyprodukowane i zamontowane przez firmę Berndorf Baderbau, specjalistę w tej dziedzinie.

Stal nierdzewna ma długą tradycję w budownictwie i cechuje się przede wszystkim długą żywotnością, minimalnymi kosztami utrzymania i najwyższą trwałością bez utraty walorów optycznych. Inne jej zalety to: optymalne warunki higieniczne, bezspoinowa i gładka, a tym samym bezpieczna powierzchnia oraz trwała szczelność. Z tego samego materiału jest także wanna z hydromasażem, stanowiąca trzecia nieckę.

Część pływacka podzielona będzie na 6 torów, z sześcioma słupkami startowymi. Pełne wyposażenie, m.in. urządzenia falstartu, sygnalizacja nawrotu w stylu grzbietowym, umożliwi organizację zawodów sportowych.

Basen rekreacyjny oferuje różne atrakcje. Część ściany niecki, uformowana w kształcie podwodnej leżanki, stworzy dodatkową możliwość relaksu. Ponadto, podczas kąpieli skorzystać można będzie z masażu karku. Strumienie wody wypływające z dwóch kołnierzy, szerokiego i wąskiego, bez problemu rozluźnią napięte i zmęczone mięśnie barku.

Wszystkie trzy niecki oświetlą podwodne reflektory.
W piwnicy pływalni zamontowane zostały już zbiorniki do uzdatniania wody oraz zbiorniki przelewowe. W najbliższym czasie rozpocznie się montaż zjeżdżalni rynnowej- ślimakowej o długości ok. 95 metrów.

Termin wykonania inwestycji upływa zgodnie z umową w listopadzie 2011 roku.

montaż niecek basenowych
montaż niecek basenowych
zamontowane zbiorniki przelewowe