Rowerowy weekend w Nieporęcie

W sobotę 26 sierpnia odbył się czternasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2017. Rywalizacja w Nieporęcie odbyła się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (28 km) oraz FAN (9 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Najszybsi na dystansie MAX w swoich kategoriach byli Kamil Kuszmider i Krysia Żyżyńska-Galeńska, a na MINI Tomasz Majewski i Magdalena Kuszmider.

Niedziela stała pod znakiem rywalizacji kolarskich zespołów. Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów odbyły się już dziesiąty raz, ale w Nieporęcie takich zawodów jeszcze nie było.  47 ekip stworzyło niesamowite widowisko. Zespoły rywalizowały w pięciu kategoriach: Kobiety Open, trzech męskich (Juniorzy do 18 lat, Elita 19-39 lat i Masters 40+ lat) oraz w Mix Open (razem mężczyźni i co najmniej jedna kobieta, bez podziału na wiek, z dodatkową klasyfikacją rodzinną).

Wśród juniorów najlepsza okazała się drużyna HURAGAN ABSOLUTE BARAN TEAM, wśród kobiet – ADALIGHT-AREAMLAMP IFON.PL MYBIKE.PL, w kategorii Masters – RENAULT TEAM, w kategorii Mix – IBOX Mała Liga Cycling Team, a w kategorii Elita –  TRW MTB RACING.