Sezon wiosenny rozpoczęty

Organizatorem turnieju był klub LKS Rotavia (ze środków budżetu gminy), w ramach realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej. Uczestniczyły w nim wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Nieporęt – z Józefowa, Izabelina, Nieporętu, Białobrzegów i Wólki Radzymińskiej. Chłopcy wystawili 5 drużyn, a dziewczęta 2.
Chłopcy grali systemem każdy z każdym w pięcioosobowych składach 2 x 10 min.

Losy turnieju ważyły się do ostatniej kolejki spotkań. O trzy czołowe miejsca rywalizowały Józefów, Nieporęt oraz Białobrzegi i każda z tych drużyn miała szanse na końcowy sukces. Zwycięstwo Nieporętu nad Białobrzegami pozwoliło tym pierwszym wyprzedzić dotychczasowego lidera ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

Każda z drużyn miała w swoich szeregach wyróżniających się zawodników: Nieporęt – Mateusza Mańk i Daniela Kombora ; Józefów – Mateusza Zająca, Bernarda Dobrowolskiego i Daniela Smoczyńskiego; Białobrzegi – Macieja Zajdel; Wólka Radzymińska – Macieja Sochackiego.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Nieporęt 10 pkt – opiekun Tomasz Zalewski
2. SP Józefów 9 pkt – opiekun Aneta Pątek
3. SP Białobrzegi 6 pkt – opiekun Roman Madej
4. SP Izabelin 3 pkt – opiekun Adam Pomaski
5. SP Wólka Radzymińska 0 pkt – opiekun Wanda Delis

Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Mańk (9 bramek) ze Szkoły Podstawowej w Nieporęcie, natomiast najlepszym bramkarzem uznano Łukasza Okulskiego również z Nieporętu.
W rywalizacji dziewcząt SP w Nieporęcie pokonała 1:0 SP Józefów po trafieniu z rzutu wolnego Darii Chmara.

Zawody, w których startowało 65 osób, sędziowali z ramienia klubu Zbigniew Karczmarczyk i Stanisław Pisarek, który był jednocześnie sędzią głównym. Drużyny za miejsca I-III otrzymały puchary i dyplomy, podobnie jak najlepszy strzelec i bramkarz, natomiast pozostałe drużyny otrzymały dyplomy. Wręczenia nagród dokonały Sekretarz Urzędu Gminy Nieporęt Barbara Kopcińska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieporęcie Edyta Kuś.

Drużyny chłopców ze SP Nieporęt i SP Józefów oraz drużyna dziewcząt z Nieporętu będą reprezentowały gminę w turnieju powiatowym w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

SP Białobrzegi - SP Nieporęt
SP Wólka Radzymińska - SP Józefów

Zapraszamy do galerii