Turniej piłkarski – etap powiatowy

Gmina Nieporęt, będąca gospodarzem turnieju, wystawiła zgodnie z obowiązującym regulaminem 2 zespoły – za szkół w Nieporęcie i Józefowie.

Drużyny składały się z czterech zawodników w polu i bramkarza. Mecze , które trwały 2 x 10 min , prowadzili sędziowie z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Startujące zespoły podzielono na dwie grupy
Grupa I: Jabłonna, Legionowo, Wieliszew
Grupa II: Serock, Józefów Nieporęt

W grupach grano systemem każdy z każdymi, a klasyfikacja w grupie wyglądała następująco:

Grupa I:
1. Jabłonna 6 pkt
2. Legionowo 3 pkt
3. Wieliszew 0 pkt

Grupa II:
1. Serock 6 pkt
2. Nieporęt 3 pkt
3. Józefów 0 pkt

W następnej fazie rozgrywek grano systemem „na krzyż”, czyli pierwsza drużyna z grupy I z drugą drużyną grupy II, pierwsza drużyna z grupy II z drugą drużyną z grupy I.

Wyniki półfinałowe:
Jabłonna – Nieporęt 2:1
Legionowo – Serock 3:0

Chłopcy ze SP w Nieporęcie mieli realne szanse na finał, ale dwie zaprzepaszczone okazje przy stanie 1:2 pozbawiły ich udziału w meczu o I miejsce. O piątym miejscu, o które grały Józefów i Wieliszew, zadecydowały rzuty karne. Lepszymi wykonawcami okazali się zawodnicy z Wieliszewa, wygrywając 3:2. W meczu o trzecie miejsce Serock pokonał Nieporęt 4:0. Zawiedzeni po niefortunnie przegranym meczu z Jabłonną chłopcy z Nieporętu nie podjęli walki z sąsiadami z Serocka, a szczęście i finał były tak blisko. Ogólnie w drużynie z Nieporętu należy wyróżnić za nieustępliwość i determinację Karola Kusia oraz za niesamowite interwencje w bramce Łukasza Okulskiego.
W finale SP nr 7 z Legionowa pokonała Jabłonnę 3:1.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 7 w Legionowie
2. SP w Jabłonnie
3. SP w Serocku
4. SP w Nieporęcie
5. SP w Wieliszewie
6. SP w Józefowie

Drużyna z „siódemki” będzie reprezentować powiat legionowski w turnieju międzypowiatowym. Drużyny za miejsca I-III otrzymały puchary i dyplomy, pozostali uczestnicy dyplomy. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Legionowie. Osobą odpowiedzialną za sprawny przebieg turnieju był nauczyciel Tomasz Zalewski, któremu składamy serdeczne podziękowania.

SP Józefów - SP Wieliszew
Zapraszamy do galerii