Wielki sukces uczennic Szkoły Podstawowej z Józefowa w zawodach gimnastycznych

Zgłosiły się do nich jedynka, dwójka i siódemka z Legionowa, Szkoła Podstawowa z Serocka, Szkoła Podstawowa nr. 2 z Marek oraz reprezentująca gminę Nieporęt Szkoła Podstawowa z Józefowa. Zawodniczki rywalizowały w trzech konkurencjach: skoku przez kozła, ćwiczeniach równoważnych i ćwiczeniach wolnych. A oto reprezentantki SP Józefów: Ada Rzęsa, Ada Słomińska, Maja Sułek , Wiktoria Jaźwińska, Zuzia Królikowska, Ania Strauchold, Ania Słomińska, Asia Kluge

Był to pierwszy start dziewczynek w zawodach tego typu, w historii szkoły i gminy. W klasyfikacji końcowej reprezentantki szkoły z Józefowa zdobyły 150,1 pkt. co dało im ostatecznie IV miejsce w powiecie. Najlepszą szkołą zarówno na szczeblu powiatowym jak i międzypowiatowym okazała się SP nr 2 z Legionowa.

W klasyfikacji indywidualnej ogromny sukces odniosła uczennica klasy VI a z SP Józefów- Ada Słomińska która w dwóch konkurencjach zdobyła ex aequo z reprezentantką SP 2 Legionowo Zuzanną Budzyńską najwyższą podczas tych zawodów ilość punktów -w ćwiczeniach wolnych 9,8 (na 10 możliwych) a w ćwiczeniach równoważnych 9,6 (na 10 możliwych).

Wszystkim dziewczynkom gratulujemy.