Zegrzyński Rajd Rowerowy

Zegrzyński Rajd Rowerowy zorganizowany został przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego i wpisuje się w ogólnopolską akcję „Polska na rowery”. Uczestniczyły w nim drużyny z poszczególnych gmin członkowskich Związku (Dąbrówka, Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Radzymin, Serock, Wieliszew).

Drużyna reprezentująca gminę Nieporętu liczyła 35 osób w różnym wieku. Wystartowaliśmy z Placu Wolności w Nieporęcie, następnie ścieżką nad Kanałem Żerańskim dojechaliśmy do stacji kolejowej, a stamtąd pojechaliśmy w kierunku Dzikiej Plaży i Zegrza Południowego. Mimo dużego ruchu na drogach, jechało się komfortowo. Każdy przejazd przez ulice był zabezpieczony przez nieporęcką Policję i Straż Gminną. Dalsza trasa prowadziła przez Zegrze, Borową Górę i Jadwisin. W ruinach dworku Szaniawskich zatrzymaliśmy się, aby trochę odpocząć, gdyż upalna pogoda dawała się we znaki.

Następnie jechaliśmy przyjemną, zacienioną ścieżką wzdłuż brzegu Zalewu Zegrzyńskiego. Do Serocka, gdzie odbywała się coroczna impreza „Wianki”, dotarliśmy ok godz. 16. Zostawiliśmy rowery i udaliśmy się na zasłużony posiłek i odpoczynek, a chętni wyruszyli w rejs statkiem po wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii