Liga minisiatkówki Dziewcząt w sezonie 2013/2014 o Puchar Wójta Gminy Nieporęt

Turniej rozstawieniowy był inauguracją Ligi Czwórek Dziewcząt sezonu 2013/2014 o Puchar Wójta Gminy Nieporęt zorganizowaną 19 pażdziernika w Stanisławowie Pierwszym przez UKS Dębina Nieporęt . Dwadzieścia jeden zespołów rywalizowało o przydzielenie do 1, 2 lub 3 ligi. Gra toczyła się w formule jednego zwycięskiego seta, liczonego do 15, z przewagą dwóch punktów.

Zespoły podzielono na trzy grupy, tak aby każda z ekip miała do rozegrania 6 meczów . W sumie rozegrano ich 63 w ciągu 6 godzin dzięki sprawnej organizacji zawodów.

Do pierwszej ligi awans zdobyły z pierwszych miejsc w swoich grupach: faworyt zmagań ŁKS Łódż, w którego szeregach gra srebrna trójka ostatniego Kindera, SP.220 I oraz Praska 30 I. Z drugich miejsc awansowały zespoły Nike Ostrołęka I, BAS Białystok I oraz gospodarz turnieju – UKS Dębina I, a stawkę uzupełnił trzeci zespół z najlepszym bilansem spotkań Blusoft Mazovia Pomiechówek I .

W drugiej lidze znalazły się SP Praska 30 II, UKS Dębina II, MKS MOS Wola I, MKS Iskra Legionowo, Sparta Grodzisk Mazowiecki I, SP 220 II i Blusoft Mazovia Pomiechówek II.

W trzeciej: BAS Białystok II, UKS Dębina III, Sparta Grodzisk II, MOS Wola II, Nike Ostrołęka II i III oraz SMS Warszawa.

Końcowym akcentem było rozdanie nagród. Okazały puchar dla najlepszej zawodniczki trafił w ręce Klaudi Packiewicz z BAS Białystok, zaś siedem najlepszych ekip zostało nagrodzonych atrakcyjnymi upominkami od sponsorów towarzyszących turniejowi.

Był to początek zmagań 21 ekip, którego finałem będzie marcowy, ostatni turniej – wyłaniający zwycięzcę oraz zespoły, którym przypadł awans, bądż spadek do innej ligi.

Zdecydowana większość spotkań była niezwykle zacięta i stała na wysokim poziomie, znamionującym duże zaawansowanie taktyczno-techniczne dziewcząt. Zaangażowanie, wola walki, czasami złość i łzy, ale częściej radość i satysfakcja z udanych zagrań były ciekawym, pozytywnym doświadczeniem dla jej uczestników oraz licznie przybyłych na nasz turnej sympatyków młodzieżowej siatkówki.

Za miesiąc 16 listopada ciąg dalszy zmagań, emocji, czyli II Turniej Czwórek Dziewcząt w Stanisławowie Pierwszym.