Volvo Triathlon Series

13 lipca na terenie gminy Nieporęt rozegrany zostanie drugi z czterech etapów ogólnopolskich zawodów sportowych Volvo Triathlon Series.

Ogólnopolska impreza Triathlon Series od lat cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników, którzy pragną sprawdzić swoje możliwości w kombinacji pływania, kolarstwa i biegania. Od ubiegłego roku sponsorem głównym zawodów jest firma Volvo.

Przygotowując tegoroczną rywalizację, organizatorzy poszukiwali nowych miejsc, spełniających warunki zarówno pod względem sportowym, jak i możliwości zapewnienia bazy noclegowo-gastronomicznej uczestnikom oraz widzom. I tak na mapie zawodów pojawiła się gmina Nieporęt, mająca odpowiednią infrastrukturę i malownicze trasy, wręcz wymarzone dla miłośników triathlonu. Oznacza to aktywne włączenie się Urzędu Gminy Nieporęt w organizację i zabezpieczenie przebiegu zawodów, zapewnienie wsparcia ze strony służb porządkowych i jednostek ratowniczych oraz wolontariuszy, którzy pomagać będą podczas imprezy.

Połowa lipca to gorący okres – zarówno startowy, jak i pod względem aury. Organizatorzy przewidują, że w nieporęckim etapie Volvo Triathlon Series może wziąć udział od 900 do 1000 uczestników. A że każdy może spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu, zachęcamy mieszkańców gminy do rozpoczęcia treningów i wzięcia udziału w rywalizacji. Woda i leśne trasy są w zasięgu ręki, a możliwość wyboru dystansu zwiększa szanse na ukończenie triathlonu i wygranie atrakcyjnych nagród!

W każdej z trzech konkurencji są do wyboru dwa dystanse:
– w pływaniu – 1/4 IRONMAN – dystans 950 m oraz 1/8 IRONMAN – dystans 475 m,
– jeździe na rowerze – 1/4 IRONMAN – dystans 45 km, przewyższenie 212 m,
1/8 IRONMAN – dystans 22,5 km, przewyższenie 106 m.

Runda rowerowa poprowadzona jest w 85% w terenie leśnym, dwa przejazdy wzdłuż zabudowań w miejscowości Białobrzegi oraz Beniaminów. Trasa stworzona do bicia rekordów!

W biegu – dystans 1/4 IM to 10,5 km, a dystans 1/8 IM to 5,25 km.

Zawodników obowiązują też określone limity czasowe.

Zostań wolontariuszem triathlonu

Oficjalna strona Volvo Triathlon Series