Wycieczka pieszo-autokarowa z przewodnikiem – Trasa Nieporęcka

Wędrówka z Polską Walczącą – Trasa Nieporęcka

Kolejna wycieczka szlakiem Polski Walczącej przed nami. W najbliższą sobotę, 30 września proponujemy wędrówkę z przewodnikiem trasą zieloną. Wymarsz z Zamostek Wólczyńskich, gdzie znajduje się pomnik poległych Strzelców Kaniowskich. Zapraszamy.

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i dorosłych. W trakcie wycieczek przeprowadzone zostaną tematyczne mini konkursy z wiedzy o historii powiatu, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody z logo Powiatu Legionowskiego. Dodatkowo przebycie tras będzie stwarzało możliwość ubiegania się o jeden z trzech stopni odznaki turystycznej Szlaku Polski Walczącej.

Organizatorzy zadbali o dowóz bezpłatnym autokarem uczestników z miejsca zbiórki, tj. spod Areny Legionowo, na początek trasy wymarszu do Zamostek Wólczyńskich. Stamtąd piechurzy pokonają blisko 13 km trasy idąc szlakiem przy pomniku poległej załogi polskiego bombowca „Łoś”, przez piękne tereny leśne obok Dębu Jana Kazimierza, Fortów w Beniaminowie i cmentarza żołnierzy radzieckich aż do mogiły nieznanego żołnierza na Nowolipiu. Z końca trasy marszu turystów odwiezie do Legionowa autokar.

Wycieczki z przewodnikami zaplanowane są również w następne soboty: 14-10 wieliszewska, 28-10 jabłonowska i 11-11 legionowska. Szczegóły kolejnych tras podamy w terminie późniejszym. Zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się telefonicznie pod nr + 48 66 16 16 430 (p. Maciej Modrzejewski z ZHP) i 22 764 0 595 (powiat) oraz na e-mail: maciej.modrzejewski@zhp.net.pl lub szlak@powiat-legionowski.pl

Organizator: Chorągiew Stołeczną ZHP Hufiec Legionowo i Powiat Legionowski

30.09.2017 (sobota), godz. 10.00
Miejsce zbiórki: ARENA Legionowo
START wymarszu: Zamostki Wólczyńskie
KONIEC trasy marszu: Nowolipie, ok. 14.00
POWRÓT: ok. 15.00 do ARENY Legionowo

Liczba miejsc ograniczona
Zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce z przewodnikiem
tel. +48 66 1616430 (p. Maciej Modrzejewski z ZHP)
tel. 22 764 0595 (powiat legionowski)

lub drogą mailową
maciej.modrzejewski@zhp.net.pl
szlak@powiat-legionowski.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

REGULAMIN WYCIECZKI