Budowa kanalizacji deszczowej na Osiedlu Głogi

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pasek2-1024x10.jpg

Budowa I etapu kanalizacji deszczowej na osiedlu Głogi na ostatniej prostej.

Lada chwila nastąpi zakończenie I etapu budowy kanalizacji deszczowej na osiedlu Głogi. Inwestycja dotyczyła południowej części  ul. Sienkiewicza oraz ulic przylegających: Zagłoby, Rocha, Kmicica, Oleńki, Michała, Baśki, Krzysi i Ketlinga. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2020 r i objęły budowę kanalizacji deszczowej, przepompowni wód deszczowych i odtworzenie nawierzchni.

Pod koniec lipca, na terenie przepompowni, został zamontowany agregat zasilania awaryjnego. Dzięki temu, w razie dużych opadów deszczu, nawet w wypadku awaryjnego wyłączenia prądu, mieszkańcy nie muszą obawiać się, że zaleje ich woda. Obecnie trwa kompletowanie dokumentacji powykonawczej. Wkrótce nastąpi ostateczny odbiór inwestycji. To jednak nie koniec prac w rejonie osiedla Głogi. Gmina Nieporęt już szykuje się do kolejnego, II etapu robót związanych z budową kanalizacji deszczowej w tej lokalizacji. Po wakacjach zostanie ogłoszony  przetarg na wybór nowego wykonawcy. Rozpoczęcie prac budowlanych w części północnej osiedla zaplanowano na 2022 r.

Budowa kanalizacji deszczowej-Osiedle Głogi

Trwają zaawansowane prace remontowe na Osiedlu Głogi. Firma PRIKNAUBER Sp. z o.o. Sp. K realizuje jednocześnie kilka zadań: budowę kanalizacji deszczowej, przepompowni wód deszczowych i odtworzenie nawierzchni.

Obecnie trwa budowa kanalizacji deszczowej na ul. Rocha. Rozpoczęto też prace związane z wbijaniem ścianek Larsena w Kanale Żerańskim w celu wykonania wylotu kanalizacji deszczowej. Potrwają one do końca kwietnia 2021 r. W najbliższych dniach będą kontynuowane roboty odtworzeniowe nawierzchni po robotach kanalizacyjnych na ul. Kmicica,  Oleńki, Ketlinga, Krzysi. Kolejne ulice będą odtwarzane sukcesywnie. Warstwa wiążąca  na ul. Sienkiewicza zostanie wbudowana do końca marca 2021 r. Warstwa ścieralna zostanie zrealizowana w maju. Zakończenie zadania planowane jest do 30.06.2021 r. Koszt zadania: 4 551 000 zł.

Odtworzenie nawierzchni na Al.H. Sienkiewicza