Akcja bezpłatnego znakowania (czipowania) psów w Gminie Nieporęt

Przypominamy, że MIESZKAŃCY GMINY NIEPORĘT,w ramach rocznego budżetu, aż do wyczepiania limitu, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania swojego pupila w lecznicy weterynaryjnej – ALFAWET Michał Garwacki, z siedzibą w Nieporęcie 05-126, ul Jana Kazimierza 105.

Celem akcji jest zapobieganie bezdomności psów. W przypadkach zaginięcia, kradzieży czy ucieczki, dzięki mikroczipowi można szybko i w sposób jednoznaczny określić osobę, do której pies należy.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym 15 cyfrowym numerem nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać długie lata.

Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych Safe-Animal, uzyskać informacje o właścicielu psiaka oraz powiadomić go o odnalezieniu czworonoga. W czytniki wyposażona jest m.in. nasza Straż Gminna oraz lecznice weterynaryjne.

Pamiętajmy, elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem by podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej. Wówczas musi on mieć ważny paszport, a darmowe czipowanie pozwoli na szybkie wyrobienie tego dokumentu.

Aby skorzystać z darmowego oznakowania należy:

  • wypełnić wniosek;
  • okazać dowód tożsamości;
  • okazać dokument potwierdzający prawo do zwierzęcia (np. książeczka zdrowia, paszport psa);
  • pies musi mieć ukończone 12 tygodni życia i posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Wniosek można pobrać online lub w Urzędzie Gminy Nieporęt Pl. Wolności 1.

Akcja bezpłatnego znakowania (czipowania) psów w Gminie Nieporęt (fot. Pixabay)