Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie gościł seniorów na corocznym spotkaniu opłatkowym. Do wspólnego kolędowania zaprosił Chór Echo Nieporętu. Po wspólnych życzeniach goście podzielili się opłatkiem i zasiedli do świątecznie przystrojonych stołów, na których królowały się tradycyjne wigilijne potrawy.

Podczas spotkania mieszkańców w Filii GOK w Stanisławowie Drugim panowała świąteczna, rodzinna atmosfera. Tradycyjnie już oprawę muzyczną zapewnił zespół Młodzież 50+ , w tym roku w towarzystwie tanecznej sekcji dziecięcej. W ośrodku unosił się zapach wigilijnych potraw, a całości dopełniły pięknie udekorowane stoły.

Spotkanie opłatkowe w Filii GOK w Beniaminowie rozpoczął koncert wigilijny w wykonaniu najmłodszych, po którym w utworzonym kręgu wszyscy wspólnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Resztę wieczoru mieszkańcy spędzili przy świątecznym stole.

W Kątach Węgierskich na spotkanie opłatkowe zaprosił Teatr Obrzędowy i zespół wokalny Kącik. Kolędy w wykonaniu członków zespołów wyczarowały magiczną świąteczną atmosferę, w której mieszkańcy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. A później próbowali świąteczne potrawy.

Boże Narodzenie to czas pełen wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy Narodzin Chrystusa. W szkole Podstawowej w Józefowie, co roku organizowana jest ta uroczystość. Widzowie obejrzeli piękną i wzruszającą inscenizację w wykonaniu uczniów, o oczekiwaniu na niezwykłe Narodziny, wędrówce świętych Rodziców, walce dobra ze złem. Magiczny i świąteczny nastrój wyczarował zespół „Józefinki”, który zaśpiewał piękne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.

Dziękujemy Pani Agacie Hawryluk za udostępnienie zdjęć ze spotkania w Kątach Węgierskich i z jasełek w Józefowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości