46. edycja Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Organizatorem konkursu są: Mazowiecki Instytut Kultury oraz szkoły, ośrodki kultury lub inne placówki w gminach, powiatach województwa mazowieckiego. „Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury” (ze strony organizatora finału konkursu).

Ważne terminy:

Instytucje kultury w poszczególnych gminach powiatu legionowskiego organizują eliminacje gminne. Ich laureaci przechodzą do kolejnego, powiatowego etapu konkursu.

Eliminacje gminne w Gminie Nieporęt odbędą się 17 marca 2023 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, ul. Dworcowa 9 a.

Eliminacje powiatowe odbędą się 27 marca 2023 r. w godzinach 9.00 – 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, ul. Norwida 10.

Finał tegorocznej edycji Konkursu odbędzie się 15 i 16 kwietnia 2023 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, ul. Elektoralna 12.

Koncert Laureatów 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Dla laureatek i laureatów eliminacji gminnych mamy niespodziankę! Przygotowaliśmy „Kreatywne warsztaty ze słowem”, które odbędą się w Legionowie w sobotę 1 kwietnia 2023 r.

„Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni do wspólnej, kreatywnej ekspresji przy okazji wydarzenia artystycznego, jakim jest udział w konkursie recytatorskim. 

Konkurs jest spotkaniem, podczas którego uczestnicy dzielą się opowieściami, stając w szranki do zawodów. Warsztat ma celu „rozbrojenie” sytuacji rywalizacji, stawiając na współpracę. Różnorodność form, z którą uczestnicy spotkają się podczas warsztatu, pozwoli na świeże spojrzenie na własne teksty, pozostałych uczestników konkursu i samą wartość opowiadania historii. Uczestnicy spróbują również przełożyć słowa na obrazy i w ciekawy sposób poszukać dla nich miejsca na przedmiotach użytku codziennego. Warsztat nie będzie ingerował w pracę instruktorów przygotowujących uczestników do konkursu ani zmieniał interpretacji tekstów”.

Warsztaty poprowadzą: reżyser, aktor i pedagog teatru Tomasz Daszczuk (część: „Wędrowni opowiadacze”), trenerka Family-Lab Polska Martyna Skrednów (część: „Zabawa w uważność”), artysta plastyk Joanna Łabęcka (część: „Wybieram ze słów”).

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Strona Mazowieckiego Instytutu Kultury, organizatora finału Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka: https://www.mik.waw.pl/46-konkurs-recytatorski-warszawska-syrenka-2023/

Regulamin Konkursu: KLIK

Karta zgłoszeniowa: KLIK

Klauzula RODOKLIK

Oświadczenie juroraKLIK