Plenerowa wystawa pocztówek „Jezioro Zegrzyńskie – po słońce, po radość, po zdrowie…” w Nieporęcie

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza do obejrzenia niezwykłej plenerowej wystawy „Jezioro Zegrzyńskie – po słońce, po radość, po zdrowie…”, której odsłonięcie nastąpi 2 października 2023 r. o godz. 12.00 w Nieporęcie, Plac Wolności 1.
Wystawa w Nieporęcie będzie prezentowana od 2 do 15 października br.

Przedmiotem wystawy są pocztówki z Jeziora Zegrzyńskiego i okolic wydane w latach 60., 70., i 80. XX w. To wspaniała podróż w czasie, podczas której będzie można poznać infrastrukturę wokół Jeziora, spotkać wczasowiczów licznie wypoczywających na tutejszych plażach, zwiedzić obiekty wypoczynkowe wybudowane wzdłuż linii brzegowej oraz docenić lokalne walory przyrodnicze.

Kolejnymi miejscami, do których zawędruje wystawa, będą: Wieliszew oraz Legionowo (szczegóły na plakacie).

Opisy do wystawy „Jezioro Zegrzyńskie – po słońce, po radość, po zdrowie…” stworzył dr hab. Jacek Szczepański, a zaprezentowane na planszach pocztówki pochodzą z kolekcji autora.

Partnerami projektu są: Powiat Legionowski, Muzeum Historyczne w Legionowie, Miasto Legionowo, Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew.

Projekt „Pozdrowienia znad Zalewu – 60 lat Jeziora Zegrzyńskiego” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
https://pik.legionowski.pl/aktualnosci/254
https://www.facebook.com/photo/?fbid=681529420674711&set=pb.100064529779380.-2207520000

Plakat plenerowej wystawy pocztówek „Jezioro Zegrzyńskie – po słońce, po radość, po zdrowie…”