Budowa biblioteki Gminy Nieporęt

18.01.2023r.

Nowe wieści z placu budowy biblioteki gminy Nieporęt. Budynek zyskał ogromne przeszklenia na fasadzie od strony wschodniej, które prezentują się wspaniale tak z zewnątrz , jak i od środka. Także pierwsze piętro gmachu, które jest jedną otwartą przestrzenią, robi duże wrażenie. To właśnie tu będzie mieścić się księgozbiór dla młodzieży i dorosłych. Obecnie są wybierane materiały wykończeniowe: terakoty, gresu, paneli.

11.12.2022

23.09.2022 r.

Prace przy budowie biblioteki

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pasek3-2-1030x4.jpg

Z wizytą na placu budowy biblioteki Gminy Nieporęt -widok z pierwszego piętra biblioteki już zapiera dech w piersi. Z drugiego piętra będzie można wyjść na dwa tarasy widokowe: jeden usytuowany od strony Kanału Żerańskiego, a drugi od strony zachodniej. 23.08.2022 r.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pasek3-2-1030x4.jpg

27.07.2022 – Obecnie prowadzone są roboty murowo-żelbetowe ścian I piętra. W najbliższych dniach będą wykonywane szalunki stropu nad pierwszym piętrem budynku. Korzystając z wakacyjnej przerwy w zajęciach, wykonawca realizuje, niezbędną w związku z budową biblioteki i przewidzianą projektem, przebudowę pomieszczeń GOK.

Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie biblioteki gminnej w Nieporęcie. Wykonawca w pierwszej kolejności zajął się uprzątnięciem terenu. Usunięto już stare krzewy oraz wyburzono zabudowania gospodarcze znajdujące się na działce, na której ma stanąć nowy gmach. Teraz łatwiej wyobrazić sobie ile miejsca zajmie nowy budynek.

Prace przy budowie biblioteki gminnej w Nieporęcie.
Prace przy budowie gminnej biblioteki w Nieporęcie
Projekt biblioteki gminnej w Nieporęcie.