Budowa liceum ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym

13.12.2022 r.

Z gospodarską wizytą na placu budowy liceum.

Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur wraz z Panem Sylwestrem Sokolnickim Starostą Legionowskim wizytowali budynek liceum w Stanisławowie Pierwszym. Postęp prac jest naprawdę imponujący. Wszystko idzie zgodnie z planem.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Legionowie

Wieści z placu budowy liceum ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym – właśnie trwa montaż drewnianych wiązar dachowych na gmachu liceum. Pomieszczenia w środku też wyglądają już obiecująco.

22.09.2022 r.

Plac budowy liceum ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym

Wykonano wykop pod budynek, wylano beton pod ławy fundamentowe, efekt tych prac na załączonych zdjęciach. Planowane otwarcie liceum to jesień 2023 roku.

Budowa liceum ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie b-773x1030.jpg
Budowa liceum ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym

30 marca nastąpiło wprowadzenie wykonawcy siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema na teren budowy w Stanisławowie Pierwszym. Od tego momentu firma Arcus Technologie Sp. z o.o. ma 18 miesięcy na ukończenie tej niezwykle ważnej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie rozpoczną naukę w nowej siedzibie w roku szkolnym 2023/2024.

Wprowadzenie wykonawcy siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema na teren budowy w Stanisławowie Pierwszym
Wprowadzenie wykonawcy siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema na teren budowy w Stanisławowie Pierwszym
Wprowadzenie wykonawcy siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema na teren budowy w Stanisławowie Pierwszym

Trochę historii

Liceum Ogólnokształcące w gminie Nieporęt planowane było od dawna, bo już na etapie projektowania budynku gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym.

W 1990 r. gmina zakupiła działkę, na której po kolei powstawały obiekty edukacyjno – sportowe: gimnazjum, hala sportowa oraz basen. Obecnie Rada Powiatu Legionowskiego i Rada Gminy Nieporęt, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, podjęła decyzję o powstaniu szkoły ponadpodstawowej. 28  marca 2019 r. na uroczystej sesji powiatu starosta Robert Wróbel oraz wójt gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur, mając poparcie radnych Rady Powiatu i radnych Gminy Nieporęt, podpisali porozumienie o powstaniu liceum ogólnokształcącego. Zajęcia przyszłych licealistów (do czasu wybudowania nowego budynku) odbywać się będą w obiekcie szkoły podstawowej, powstałej w miejsce wygaszanego gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym. Prowadzone będą przez nauczycieli z pasją, dla których ważny jest wszechstronny rozwój ucznia, a także jego dobre samopoczucie.

Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym powstało w 2019 roku w odpowiedzi na potrzeby młodzieży z powiatu legionowskiego, a w szczególności z gminy Nieporęt, pragnącej  uczyć się blisko domu w placówce oferującej wysoki poziom kształcenia.

W 2019 roku 2 września do szkoły zawitali pierwsi uczniowie, którzy tego dnia rozpoczęli naukę w dwóch klasach: o profilu europejsko – prawniczym oraz w klasie o profilu ekonomiczno – bankowym.

27 stycznia 2020 r. na sesji powiatu, podjęto bardzo ważną do naszej szkoły uchwałę. Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym otrzymało imię Stanisława Lema. Radni jednogłośnie przyjęli propozycję patrona liceum, wyłonioną w dwuetapowym konkursie międzyszkolnym. To uczniowie zdecydowali, kto ma być patronem liceum – wybrali postać wyjątkową, z której możemy być dumni.

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Lema