City Handlowy IRON MAN 70.3 Warsaw 11 czerwca 2023 r.

Zdjęcie City Handlowy IRON MAN 70.3 Warsaw
2022.06.12IM WARSAWfot. Bartłomiej Zborowski
2022.06.12IM WARSAWfot. Bartłomiej Zborowski

11 czerwca 2023 r. (niedziela) odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej imprezy triathlonowej pod nazwą „City handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw”. Organizatorem imprezy jest Sport Evolution Group spółka z o.o.

Impreza jest organizowana w partnerstwie z Biurem Sportu m.st. Warszawa oraz Pod Patronatami Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wójta Gminy Nieporęt. Zawodnicy startują w Porcie Nieporęt-Pilawa gdzie odbywa się pierwsza część wyścigu – pływanie. Po części pływackiej zawodnicy przesiadają się na rowery na terenie Kompleksu rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa. Szczegółowa rozpiska tras podana przez organizatora znajduje się poniżej. W związku z imprezą triathlonową między godzinami 8.00-13.00 nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na terenie Gminy Nieporęt.  Prosimy o stosowanie się do znaków i poleceń służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie imprezy.

Przebieg trasy pływackiej :

Start do wody – Port Nieporęt

Pływanie Jezioro Zegrzyńskie

Strefa zmian (T1) – Port Nieporęt

Trasa rowerowa – Port Nieporęt, ul. Wojska Polskiego, Rondo Białobrzegi, ul. Fortowa, Beniaminów nawrót przed ul. Poligonową, powrót tą samą trasą, skręt w lewo w drogę nr 631 w kierunku Zielonki, węzeł z dróg 631 z 629 zjazd na drogę 629 w kierunku Radzymina nawrót przed rondem Ks. A. Rudzkiego powrót ta samą trasą do węzła z drogą nr 631, nawrót przed ul. Dworską i dalej trasą 631 pasem kontra ruch do ronda Jana Pawła II w Nieporęcie, ul. Jana Kazimierza (droga 633) Warszawa ul. Płochocińska, na skrzyżowaniu z ul. Nowiny zawodnicy zjeżdżają na lewy pas ruchu i poruszają się do skrzyżowania z ul. Marywilską, skręt w prawo ul. Modlińska skrajny prawy pas ruchu, wjazd na prawy pas ruchu na moście M. Skłodowskiej Curie, zjazd z mostu na Wybrzeże Gdyńskie w kierunku południowym (droga nr 7), Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Tunel, Nawrót przed zjazdami z Mostu Poniatowskiego, powrót do ul. Sanguszki, ul. Zakroczymska, Park Traugutta, T2 Boisko boczne Polonii Warszawa,

Trasa rowerowa dystans 5150 – Port Nieporęt, ul. Wojska Polskiego, droga nr 631 w kierunku Zielonki, nawrót 100 m za skrzyżowaniem Zamostki Wólczyńskie, powrót do ronda Jana Pawła II w Nieporęcie, ul. Jana Kazimierza (droga 633) Warszawa ul. Płochocińska, na skrzyżowaniu z ulicą Nowiny zawodnicy zjeżdżają na lewy pas ruchu i poruszają się do skrzyżowania z ul. Marywilską, skręt w prawo, ul. Modlińska skrajny pas ruchu, wjazd na prawy pas ruchu na Moście M. Skłodowskiej-Curie, zjazd z mostu na Wybrzeże Gdyńskie w kierunku południowym (droga nr 7), Wybrzeże Gdyńskie, ul. Sanguszki, ul. Zakroczymska, Park Traugutta, T2 Boisko boczne Polonii Warszawa.

Trasa biegowa – obydwa dystanse pętle na wahadle: ul. Konwiktorska, ul. Bonifraterska, ul. Miodowa, Krakowskie Przedmieście, nawrót na wysokości pomnika M. Kopernika, po pokonaniu 2 pętli dystans 5150 i 4 pętli dystans 70.3 zbieg ul. Sanguszki do ul. Rybaki, Meta Skwer 1 Dywizji Pancernej.

Trasa NIGHT RUN – Start Skwer 1 Dywizji Pancernej, ul Rybaki, ul. Sanguszki, ul. Konwiktorska, ul. Bonifraterska, ul. Miodowa, ul. Krakowskie Przedmieście, trasa obiega Skwer Hovera, powrót ta samą trasą Meta ul. Rybaki, Skwer 1 Dywizji Pancernej.

Przewidywana liczba uczestników – 2 tys. osób (limit ustalony przez organizatora)

Regulamin imprezy jest umieszczony na stronie internetowej imprezy https://www.ironmanwarsaw.com/pl/wydarzenia/citi-handlowy-ironman-703-warsaw oraz w biurze zawodów, w którym odbywa się weryfikacja zawodników

Punkt informacyjny będzie zlokalizowany w pobliżu startu i mety

Biuro imprezy (wydawanie pakietów startowych) – Multimedialny Park Fontann

Zabezpieczenie medyczne organizuje firma IZI Med.

Projekt oraz wdrożenie zmian w organizacji ruchu – wykonuje firma MP-PROJEKT

Organizator zobowiązuje się do odpowiedniego zabezpieczenia imprezy oraz do uprzątnięcia terenu natychmiast po zakończeniu imprezy.