Pożegnanie Pani Elżbiety Staniszewskiej i Pani Małgorzaty Gajdy – kierowników działów Urzędu Gminy Nieporęt

29 lutego 2024 r. podczas sesji Rady Gminy Nieporęt odbyła się uroczystość pożegnania dwóch wyjątkowych urzędników, Pani Elżbiety Staniszewskiej – Kierownika Działu Spraw Obywatelskich i Pani Małgorzaty Gajdy – Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Obie Panie, po ponad trzech dekadach pracy w Urzędzie Gminy Nieporęt, zdecydowały się przejść na emeryturę. Dziękujemy za lata pracy dla Mieszkańców.

Pani Małgorzata Gajda od urodzenia związana jest z Gminą Nieporęt i chyba nikt tak jak Ona nie zna każdego mieszkańca naszej Gminy. Nie tylko dlatego, że tu dorastała, tu założyła rodzinę, tu jest jej rodzinny dom. Pani Małgosia jest również „urzędową chrzestną” aktów urodzenia, to Ona „otwierała” nową drogę życia współmałżonków udzielając im ślubu, ona wystawiała urzędowy akt kresu życia. Jej uwadze nie umknął  jubileusz najstarszych mieszkańców Gminy czy długie pożycie małżonków. Zawsze otwarta, pełna empatii i zrozumienia, niezwykle pomocna, rzetelna, odpowiedzialna, merytoryczna, kompetentna i z pełną otwartością na każdego człowieka. W 2011 roku odznaczona Złotym Medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta RP. Rozpoznawalna przede wszystkim jako Pani Małgosia, a dla niektórych – nawet „Pani Ksiądz”.

Znakiem rozpoznawczym Pani Elżbiety Staniszewskiej jest jej promienny, szeroki uśmiech. Z Urzędem Gminy Nieporęt związana jest od 1991 r. Dała się poznać jako osoba sumienna, odpowiedzialna, która pracę traktowała zawsze jako misję. Otwarta i empatyczna, a przede wszystkim prawdziwy autorytet w swojej dziedzinie. Od 2004 r. pełniła ważną misję na rzecz społeczności lokalnej pracując w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w której miała do czynienia z trudnymi i poufnymi problemami mieszkańców, co czyniło z niej powiernika osób borykających się z uzależnieniami oraz ich rodzin doświadczających trudnych przeżyć. Pani Elżbieta, brała udział w powszechnych spisach ludności czy w powszechnych wyborach każdego szczebla. Oddanie z jakim wykonywała powierzone jej zadania, budziło szacunek kolegów i uznanie przełożonych.

Droga Pani Małgosiu, Droga Pani Elu

Moment zakończenia pracy zawodowej jest szczególnym wydarzeniem w życiu każdego pracownika. Zamyka długi etap wypełniony obowiązkami i intensywnym wysiłkiem skłaniając jednocześnie do podsumowania osiągnięć zawodowych wplecionych w życie mieszkańców naszej Gminy.

Z okazji zakończenia pracy zawodowej składamy Paniom najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią współpracę, za okazaną życzliwość, za postawę, która przywraca wiarę w ludzi. Życzymy, by emerytura była czasem spełniania planów, zamierzeń i marzeń. Niech będą to lata wypełnione pozytywnymi wrażeniami przynoszącymi radość, szczęście i zdrowie.

Z wyrazami uznania i szacunku

Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur,

w imieniu wszystkich radnych Przewodnicząca Rady Gminy Nieporęt Bogusława Tomasik,

sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz koleżanki i koledzy z Urzędu Gminy Nieporęt