Siatkarki ze szkoły podstawowej w Izabelinie Wicemistrzyniami Polski

Wielkie gratulacje dla siatkarek ze Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie. Zawodniczki zdobyły tytuł Wicemistrza Polski w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” dziewcząt.

      W dniach 7-9 czerwca w Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie reprezentowały Województwo Mazowieckie na Ogólnopolskim Finale Igrzysk dzieci w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” dziewcząt.  Po wymagających trzech dniach grania nasze siatkarki zdobyły Srebrny Medal Mistrzostw Polski.

Jak do tego doszło?

Po losowaniu trafiły do grupy z drużynami ze szkół z Wieliczki, Opola, Białej Podlaskiej,   Białegostoku, Lubina, Zbąszynka i Leszna. Pierwszego dnia nasze dziewczyny miały do rozegrania aż pięć spotkań i żadna z drużyn nie była w stanie nas pokonać, więc piątkowe zmagania kończymy z kompletem zwycięstw. Następny dzień dziewczyny zaczęły kolejną wygraną i po tie breaku pokonały Zbąszynek. Jednak po tak długiej dobrej serii musiał przyjść słabszy moment i tym razem ulegamy 1:2 drużynie z Leszna. Po podliczeniu punktów, pierwszą fazę grupową, Izabelin kończy na drugim miejscu i taki wynik zapewnia awans do grupy mistrzowskiej w której znajduje się osiem najlepszych zespołów.

W kolejnym etapie Izabelin zmierzył się z drużynami z Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi i Giżycka. W każdym z tych spotkań to siatkarki z Izabelina były górą. Pokazały swoją determinację i umiejętności na wysokim poziomie. Szczególnie w bardzo ważnym dla nas meczu z Łodzią, która do tej pory nie miała ani jednej porażki. Po długiej walce w tie breaku, siatkarki z Łodzi zostały pokonane. Izabelin-Łódź 2:1.

Całe trzy dni grania, kosztowały dziewczyny i trenerów wiele wysiłku, zaangażowania i emocji. A ta ciężka praca doprowadziła nas do wielkiego wyniku! Zdobywamy srebrny medal Mistrzostw Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Warto zaznaczyć też, że większość zawodniczek na co dzień trenuje pod okiem Trenera Dariusza Pieśniaka w UKS Dębina Nieporęt co w ogromnej mierze przyczyniło się do tego wielkiego, wspólnego sukcesu.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 34 Łódź
  2. SP Izabelin
  3. SP 9 Leszno

Skład drużyny: 

Zuzanna Kozłowska (kapitan), Zofia Anisiewicz, Hanna Czech, Nikola Stawowska, Marcjanna Olek, Zofia Baranowska, Nadia Kempisty, Klaudia Banaszek, Patrycja Selmej, Agnieszka Kowalska, Maja Koch. 

Trenerzy:

Dariusz Pieśniak, Krzysztof Sworst, Marta Sworst