Tak grają mistrzowie! Siatkarki SP Izabelin mistrzyniami Mazowsza!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie zwyciężyła w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

27 maja w Mińsku Mazowieckim odbył się finał Województwa Mazowieckiego w minisiatkówce dziewcząt w kategorii dzieci. Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych drużyn wyłonionych w gminnych, powiatowych i międzypowiatowych rozgrywkach, a wśród nich dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie.
Po oficjalnym losowaniu trafiliśmy do grupy A, wraz z drużynami z Radomia, Opinogóry i Mińska Mazowieckiego. Żadna z tych drużyn nie zdołała nas pokonać a wszystkie spotkania wygraliśmy 2:1. Półfinał również poszedł po naszej myśli, a kolejna wygrana w tie-breaku zaprowadziła nas do finału gdzie musieliśmy zmierzyć się z drużyną z Warszawy. Mecz był zacięty, pełen emocji, walki i sportowego charakteru, którego naszym dziewczynom nie brakowało. Ostatnie, najważniejsze spotkanie wygrywamy 2:1 i zdobywamy tytuł Mistrza Mazowsza, a tym samym meldujemy się w Finale Mistrzostw Polski. Zawodniczki trenują pod okiem trenera Dariusza Pieśniaka w UKS Dębina Nieporęt, a ich ciężka praca na treningach miała ogromny wpływ na wynik końcowy Mistrzostw Mazowsza.

Należy również wspomnieć, iż w województwie mazowieckim jest ok. 1853 szkół podstawowych.

Skład zwycięskiego zespołu:

1. Zuzanna Kozłowska

2. Zofia Anisiewicz

3. Hanna Czech

4. Nikola Stawowska

5. Marcjanna Olek

6. Zofia Baranowska

7. Klaudia Banaszek

8. Alicja Palica

9. Agnieszka Kowalska

10. Patrycja Selmej

11. Maja Koch

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom, które reprezentowały Szkołę Podstawową  w Izabelinie za wkład pracy i wzorową postawę sportową.

Tekst: nauczyciele wychowania fizycznego SP w Izabelinie