Zawody pływackie gminy i powiatu w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

28 marca 2023 r. na pływalni w Stanisławowie Pierwszym odbyły się mistrzostwa Gminy Nieporęt i Powiatu Legionowskiego dla uczniów szkół podstawowych w kategorii młodzież w indywidualnym i sztafetowym pływaniu w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chodzi o uczniów klas 7 i 8.

W kategorii dziewczęta 1 miejsce zajęły uczennice szkoły podstawowej ze Stanisławowa Pierwszego. 2 miejsce zajęły pływaczki  szkoły podstawowej z  Józefowa, a  3 uczennice  szkoły podstawowej z  Izabelina.  Dalsze miejsca w zawodach przypadły uczennicom zespołu szkolno-przedszkolnego z  Wólki Radzymińskiej, szkoły podstawowej z Nieporętu oraz  szkoły podstawowej z  Białobrzegów.

W kategorii chłopcy 1 miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej z Józefowa,  2 miejsce uczniowie szkoły podstawowej w Stanisławowie Pierwszym oraz 3 miejsce szkoła podstawowa w  Izabelinie. 4 i 5 miejsce zajęli odpowiednio uczniowie: szkoły podstawowej w  Białobrzegach oraz szkoły podstawowej w   Nieporęcie.

Jeśli chodzi o  wyniki mistrzostw powiatu szkół z naszej gminy to kwalifikacja wyglądała następująco:

7 miejsce szkoła podstawowa Nieporęt.

Puchary i medale i dyplomy ufundowała gmina Nieporęt i powiat Legionowo, a wręczenia dokonywali – Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur i dyrektor Centrum Rekreacji Nieporęt Anita Madej.

Zwycięzcy  poszczególnych kategorii już 4 kwietnia  wezmą udział w półfinałach Mazowsza w Piasecznie. Sędzią głównym dwudniowych zawodów była Katarzyna Słomińska ze szkoły podstawowej w  Józefowie, którą wspierał profesjonalnie jej mąż, dr Paweł Słomiński wieloletni trener kadry narodowej i olimpijskiej z Aten i Pekinu,  były prezes Polskiego Związku Pływackiego, obecnie wykładowca akademicki AWF w Warszawie.