Bezpłatne znakowanie psów dla mieszkańców Gminy Nieporęt

Informujemy, że ruszyła akcja bezpłatnego oznakowania psów poprzez wszczepienie pod skórę elektronicznego mikroprocesora (czipa). Akcja ta finansowana jest przez Gminę Nieporęt w ramach  Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Nieporęt w 2016 roku i potrwa do dnia 30 listopada br. lub do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2016 roku.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami psa i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Zabieg trwa kilka sekund i jest dla zwierzęcia odczuwalny podobnie jak zastrzyk.  Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu psa. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędne aby móc podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europjekiej.

Akcja dotyczy psów, które ukończyły 4 miesiąc życia.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania psa jest:
– wypełnienie wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania psa,
– okazanie dowodu tożsamości potwierdzającego zameldowanie w Gminie Nieporęt,

– okazanie książeczki zdrowia psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia,

– okazanie aktualnego świadectwa szczepienia psa przeciwko wściekliźnie.

Po spełnieniu ww. warunków właściciel otrzyma skierowanie na wykonanie zabiegu trwałego oznakowania psa w gabinecie weterynaryjnym KOSMA znajdującym się przy ul. Słonecznej 14/1 w Stanisławowie Pierwszym. Po zaczipowaniu psa właściciel otrzymuje potwierdzony przez lekarza dokument o wykonaniu elektronicznego oznakowania psa, a dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE ANIMAL www.safe-animal.eu

Wniosek dostępny jest na stronie internetowej www.nieporet.pl lub w Urzędzie Gminy Nieporęt, Dział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pok. 30, II piętro, tel. (22) 767-04-10.

[lsvr_button text=”wniosek” link=”http://www.nieporet.pl/wp-content/uploads/2016/06/wniosek-znakowanie.pdf” target=”default” style=”default”]