Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa

Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy od kilku lat prowadzi Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa (PIEED-Warszawa). Jego celem jest szerzenie wiedzy i przekazywanie informacji na temat Unii Europejskiej, jej polityk, programów, i możliwości wykorzystania środków z funduszy europejskich. Działania Punktu są realizowane bezpłatne i skierowane do mieszkańców gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF), w tym gminy Nieporęt.

W ofercie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Warszawa w ramach działań zaplanowanych na 2019 r. znajdują się m.in.:

  1. Konkursy, debaty i lekcje europejskie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 
  2. Coroczna impreza plenerowa pn. „Europa zmienia metropolię warszawską”. W ubiegłym roku piknik zorganizowany został 8-9 września na Skwerze I Dywizji Pancernej WP w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann. Podczas dwudniowego wydarzenia atrakcyjne stoiska przygotowało 14 gmin.
  3. Europejskie Wykłady Otwarte – comiesięczne, ogólnodostępne spotkania poświęcone Unii Europejskiej, których tematyka każdorazowo dostosowywana jest do aktualnej sytuacji i bieżących wydarzeń.
  4. Dystrybucja comiesięcznego elektronicznego Biuletynu Europejskiego.
  5. Warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców.
  6. Możliwość udziału PIEED – Warszawa w lokalnych gminnych wydarzeniach o charakterze m.in. europejskim, np. Dni Gminy itp.

Aktualne informację na temat działalności punktu można znaleźć na stronie internetowej www.europedirect.um.warszawa.pl oraz na profilu na facebook.com/EuropeDirectWarszawa.