„Słonecznym” pociągiem nad morze

29 czerwca rozpoczął kursowanie pociąg „Słoneczny”. To wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem uruchamiane jest przez Koleje Mazowieckie już po raz dziewiąty.

Pociągiem „Słonecznym” będzie można podróżować codziennie, w okresie od 29 czerwca do 1 września 2013 r. Pociąg wyjeżdża ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 5.55 i dojeżdża do stacji Gdynia Główna o godz. 12.38, natomiast z Gdyni wyrusza o godz. 17.40 i przyjeżdża do stolicy o godz. 23.49. Bilet normalny na pociąg „Słoneczny” kosztuje 50 zł, natomiast studenci płacą 24,50 zł. W tym roku po raz pierwszy będzie można nabyć bilety także przez telefon komórkowy. Ponadto w pociągu można skorzystać z cateringu, a także nieodpłatnie przewieźć psa oraz rower.

– Pociąg „Słoneczny” co roku cieszy się popularnością naszych podróżnych, głównie wśród osób planujących wyjazdy nad morze. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie on kursował zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych. Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt – mówi Dariusz Grajda, członek Zarządu, dyrektor handlowy spółki Koleje Mazowieckie.

Nowością w tym roku jest akcja specjalna: „Słoneczny wysyp rabatowy”. Kupując bilet na pociąg, podróżni otrzymają książeczkę rabatową, na podstawie której mogą skorzystać ze zniżek na terenie Trójmiasta i okolic. Dodatkowo, osoby, które zbiorą minimum 3 pieczątki, pobrane w miejscach, w których wykorzystały kupony i odpowiedzą na pytanie konkursowe, będą mogły wziąć udział w konkursie związanym z akcją. Dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Książeczki rabatowe będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich oraz będzie można je pobrać ze specjalnej zakładki na stronie internetowej KM.